Шлункові балони – популярний малоінвазивний метод лікування ожиріння. Найчастіше їх імплантують приблизно 6 місяців. Завдяки балону пацієнт швидше насичується, що дозволяє йому їсти менше їжі. На ринку є щонайменше кілька моделей шлункових балонів. Нижче ми пишемо про найпопулярніші з них.

Типи шлункових балонів

Хоча сама процедура балонування завжди однакова, основна відмінність полягає в типі шлункового балону, що імплантується.

Балон шлунка Орбера

Шлунковий балон Orber був розроблений компанією Apollo Endosurgery. Він виготовлений із м'якого силіконового матеріалу. Порожній балон вводять через рот у шлунок пацієнта ендоскопом. Під час процедури пацієнт трохи заспокоюється. Після імплантації балон наповнюють фізіологічним розчином, залежно від анатомії шлунка цього пацієнта вводять від 400 до 700 мл розчину.

Змінити форму вбудованого подвійного балона

Спосіб встановлення шлункового балона Reshape Integrated Dual мало чим відрізняється від описаної вище процедури, але відмінності стосуються конструкції пристрою та його наповнення. Цей імплантат є комбінацією двох балонів і зазвичай наповнений рідиною в об'ємі, еквівалентному приблизно двом чашкам. Як і у випадку з балоном Орбера тут використовується фізіологічний розчин, але він доповнений додаванням метиленового синього. Використання барвника покликане підвищити безпеку пацієнта, оскільки у разі витоку або розриву балона про виникнення цього явища свідчить про зміну кольору сечі пацієнта.

Балон системи BIB

Балон BIB System призначений насамперед для людей, яким недостатньо дієти та фізичних вправ. Рекомендується, серед іншого, пацієнтам, які вже наблизилися до бажаної ваги. Найчастіше вага кандидатів, придатних імплантації балона BIB System , перебуває у діапазоні 85-120 кг, тобто. на 40% вище за правильну вагу тіла. Вже першого тижня можна скинути 5-7 кг, а кожен наступний місяць у середньому від 5 до 10 кг.

Повітряний шар Heliosphere BAG

Описані досі продукти були наповнені рідкою речовиною. Інше рішення використовується в шлунковому балоні "Геліосфера" - він наповнюється повітрям у шлунку. Пристрій виконаний з поліуретану, а його обсяг досягає 550 см3. Очікується, що невелика вага наповненого балона (близько 30 г) зменшить частоту таких симптомів, як блювання або нудота у пацієнтів після процедури.

Балон живота Obalon

Обалон також виділяється серед шлункових балонів. Його особливістю є спосіб розміщення цієї конструкції у шлунку. Порожній балон має форму капсули, поєднаної з тонким катетером. Пацієнт просто ковтає пристрій, і як тільки воно потрапляє в шлунок, воно розслаблюється і наповнюється газом, що містить азот.

Який шлунковий балон вибрати?

Варіантів багато, тому питання у тому, який шлунковий балон вибрати. Певні висновки можна зробити завдяки авторам дослідження Шлунковий балон для лікування ожиріння: наповнений повітрям або рідиною. Турецькі лікарі порівняли ефективність повітряних куль Orber та Heliosphere. Перший із цих продуктів дозволив отримати кращі результати, оскільки через 6 місяців від введення балона середня втрата надлишкової маси тіла у пацієнтів досягла 38,26%, у разі другого імпланту цей показник становив 21,92%.