Гастроскопія для дітей

Гастроскопія дитині

Гастроскопія - інформативний метод дослідження слизових оболонок органів травлення (шлунку, дванадцятипалої кишки) на предмет виявлення їх пошкоджень в процесі візуального огляду, а також для отримання матеріалу на гістологічні дослідження.

Подивитися повністю

Дитяча гастроскопія і процедура для дорослих відбувається однаково, з використанням ендоскопа, який представляє собою гнучкий зонд з вбудованою відеокамерою, що передає збільшене зображення на дисплей, дозволяючи лікарю розглянути стан слизових оболонок і виявити патології. Ендоскопи для дітей мають менші розміри і підбираються відповідно до віку.

Зробити дитячу гастроскопію в Києві

Процедура може бути трьох видів:

 • ФГС (фіброгастроскоп) - для обстеження шлунку;

 • ЕГДС (езофагогастродуоденоскопія) - призначена для огляду шлунку дванадцятипалої кишки і стравоходу;

 • ВЕГДС (відеоезофагогастродуоденоскопія) - процедура, в процесі якої лікар не тільки оглядає травні органи, а й здійснюється запис відео на знімні носії, що дозволить залучити до лікування інших спеціалістів.

Часто батьки задають питання про те, з якого віку можна робити ендоскопію дітям. Вікових обмежень не існує, адже проблеми зі здоров'ям можуть виникнути в будь-якому віці.

Дітям з двох місяців і до п'яти років гастроскопія проводиться під наркозом, щоб уникнути психологічних травм і дати лікареві можливість спокійно досліджувати шлунок дитини. Після п'яти років занурення в медикаментозний сон може здійснюватися за бажанням батьків, якщо дитина неспокійний, у нього бувають напади паніки. Решту дітей слід підготувати до ендоскопічного дослідження, роз'яснивши його послідовність і необхідність.

Дитині може бути складно ковтати зонд, він буде відчувати почуття дискомфорту під час процедури, але розуміння того, що відбувається, дозволить малюкові не панікувати і залишатися спокійним.

У яких випадках необхідно вдатися до гастроскопії?

Гастроскопія навіть для дорослого є непростим випробуванням - це неприємна процедура, без якої іноді неможливо обійтися. Дітям ендоскопічні дослідження призначають при:

 • підозрі на гастрит або дуоденіт;

 • симптомах виразки шлунку або дванадцятипалої кишки;

 • для виявлення вроджених патологій;

 • при ковтанні сторонніх предметів;

 • при порушенні цілісності ШКТ внаслідок травм або опіків;

 • при підозрі на наявність пухлин.

Проводячи дослідження за допомогою ендоскопа, можна видалити сторонні тіла, проковтнуті малюком, або провести відбір матеріалу для подальших лабораторних досліджень. Протипоказаннями до проведення ФГС дитині є:

 • збільшення вилочкової залози;

 • наявність діагнозу, пов'язаного з легеневими або серцевими захворюваннями;

 • наявність запального вогнища або рубців в горлі, що ускладнюють проходження ендоскопа;

 • наявність вірусної інфекції, кашлю;

 • безперервна блювота.

В процесі проведення процедури лікар може виявити запальні процеси і пухлини, дисфункцію нижнього сфінктера стравоходу, грижу стравоходу, наявність Helicobacter pylori та інші захворювання. Рання діагностика дозволить негайно приступити до лікування і домогтися повного одужання.

Endo Expert (Україна, Київ) - професійна діагностика

Зробити гастроскопію дитині в Києві можна в клініці ендоскопії Endo Expert, що надає послуги з діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, в якій використовується найсучасніше обладнання та працюють висококваліфіковані досвідчені фахівці. Результати гастроскопії дитини будуть отримані в кінці процедури, при необхідності, можна отримати знімний носій з відео, на якому зображений огляд шлунково-кишкового тракту.

На сайті клініки endo.kiev.ua можна отримати детальну інформацію про послуги, що надаються, дізнатися вартість тієї чи іншої процедури, почитати відгуки пацієнтів і батьків, дітям яких робили гастроскопію.

Гастроскопия дитині

Гастроскопия - це медична маніпуляція за допомогою якої провидится огляд стравоходу і шлунка дитини. Виконується вона за допомогою спеціального інструменту - гастроскопа. Гастроскоп вдає із себе довгу, тонку, м'яку трубку з камерою на кінці. Її вводять через рот дитині і проводять огляд стравоходу і шлунка зсередини. Камера гастроскопа у багато разів збільшує зображення що дає можливість уважно оглянути слизову і виявити гастрит, ерозії або виразку шлунка.

Гастроскопия для дітей призначається тільки за показаннями лікаря або за рішенням батьків, коли вони знають про проблеми своїх дітей і є необхідність переконатися в стані шлунка.

Даний вид дослідження проводиться дітям будь-якого віку.

Гастроскопия дітям призначається в таких випадках:

 • точна постановка гастриту або дуоденіту,
 • діагностика виразки шлунка,
 • діагностика виразки дванадцятипалої кишки,
 • після тривалого прийому ліків,
 • захворювання жовчного міхура (дискінезії),
 • захворювання печінки і підшлункової залози,
 • випадковий прийом всередину агресивних рідин (ліки, кислоти, луги, отрути),
 • випадкове проковтування дрібних предметів (чужорідні тіла),
 • виявлення вроджених аномалій дитини,
 • уточнення захворювань при тривожних сигналах в аналізах, на УЗД, МРТ, КТ, рентген тощо.

ФГДС дітям

Як роблять гастроскопію дітям цікавить всіх батьків, чиїм малюкам призначають дану діагностичну процедуру. У деяких випадках вона дозволяє відразу ж вирішити і саму проблему, поставити точний діагноз або витягти сторонній предмет з шлунка. Процедура кілька неприємна, може спричинити блювотний рефлекс, нудоту. Важливо налаштувати дитини, і перед процедурою в м'якій формі пояснити, як вона проходить, для чого вона потрібна. Обов'язково розповісти, що після неї йому призначать лікування і у нього пройдуть болю в животі.

Після дослідження, у дитини може бути відчуття дискомфорту, але воно дуже швидко проходить. При Вашій підтримці дитина вже через 30 хвилин повністю забуде про неї. При відсутності медичних протипоказань, ФГДС дитині можна проводити в стані медикаментозного сну. Всі обстеження займає 10-15 хвилин часу і настільки короткочасний медикаментозний сон не впливає на здоров'я малюка, зате дозволяє провести процедуру, не травмуючи її психіку, так як дитина міцно спить і не відчуває ніякого дискомфорту. Обстеження проводиться в супроводі досвідченого анестезіолога.

Як роблять ФГДС дітям старше 6 років і підліткам?

Дуже важливо доступно пояснити дитині необхідність проведення гастроскопії, навчити правильно дихати і не хвилюватися - адже тоді обстеження займе всього кілька хвилин. Батькам рекомендується взяти з собою на процедуру улюблену іграшку, а відразу після неї порадувати дитини будь-яким сюрпризом.

Слід врахувати, що необхідна невелика підготовка дитини до ФГДС. Потрібно погодувати дитину не пізніше, ніж за 8 годин до обстеження. Бажано, за 1-2 дня не давати «важку» для шлунка їжу.

Дитяча гастроскопія проводиться швидко і безболісно, ​​але вкрай необхідна для встановлення точного діагнозу і спокою батьків.

Устаткування експертного класу від японського виробника Olympus

Olympus EVIS EXERA II 180 серії - сучасна цифрова ендоскопія:

 • Прекрасна роздільна здатність по стандарту HDTV (телебачення високої чіткості) забезпечує різкі і яскраві, чіткі "картинки" від краю до краю з точним відтворенням найтонших капілярів і дрібних структур слизової;
 • Вдосконалений фокус дозволяє виробляти детальну діагностику окремих ділянок при наближенні ендоскопа до досліджуваного об'єкта до 2 мм
 • Технологія вузькоспектральної візуалізації (NBI) забезпечує поліпшену візуалізацію капілярів і інших структур слизової (віртуальна хромоскопія)
 • Поле зору 120 ° дає велику площу огляду
 • Гастроскоп з діаметром вводиться частини 8,8 мм (тонкий)