Гастроскопія для дітей

Гастроскопія дитині

Гастроскопія - інформативний метод дослідження слизових оболонок органів травлення (шлунку, дванадцятипалої кишки) на предмет виявлення їх пошкоджень в процесі візуального огляду, а також для отримання матеріалу на гістологічні дослідження.

Подивитися повністю

Дитяча гастроскопія і процедура для дорослих відбувається однаково, з використанням ендоскопа, який представляє собою гнучкий зонд з вбудованою відеокамерою, що передає збільшене зображення на дисплей, дозволяючи лікарю розглянути стан слизових оболонок і виявити патології. Ендоскопи для дітей мають менші розміри і підбираються відповідно до віку.

Зробити дитячу гастроскопію в Києві

Процедура може бути трьох видів:

 • ФГС (фіброгастроскоп) - для обстеження шлунку;

 • ЕГДС (езофагогастродуоденоскопія) - призначена для огляду шлунку дванадцятипалої кишки і стравоходу;

 • ВЕГДС (відеоезофагогастродуоденоскопія) - процедура, в процесі якої лікар не тільки оглядає травні органи, а й здійснюється запис відео на знімні носії, що дозволить залучити до лікування інших спеціалістів.

Часто батьки задають питання про те, з якого віку можна робити ендоскопію дітям. Вікових обмежень не існує, адже проблеми зі здоров'ям можуть виникнути в будь-якому віці.

Дітям з двох місяців і до п'яти років гастроскопія проводиться під наркозом, щоб уникнути психологічних травм і дати лікареві можливість спокійно досліджувати шлунок дитини. Після п'яти років занурення в медикаментозний сон може здійснюватися за бажанням батьків, якщо дитина неспокійний, у нього бувають напади паніки. Решту дітей слід підготувати до ендоскопічного дослідження, роз'яснивши його послідовність і необхідність.

Дитині може бути складно ковтати зонд, він буде відчувати почуття дискомфорту під час процедури, але розуміння того, що відбувається, дозволить малюкові не панікувати і залишатися спокійним.

У яких випадках необхідно вдатися до гастроскопії?

Гастроскопія навіть для дорослого є непростим випробуванням - це неприємна процедура, без якої іноді неможливо обійтися. Дітям ендоскопічні дослідження призначають при:

 • підозрі на гастрит або дуоденіт;

 • симптомах виразки шлунку або дванадцятипалої кишки;

 • для виявлення вроджених патологій;

 • при ковтанні сторонніх предметів;

 • при порушенні цілісності ШКТ внаслідок травм або опіків;

 • при підозрі на наявність пухлин.

Проводячи дослідження за допомогою ендоскопа, можна видалити сторонні тіла, проковтнуті малюком, або провести відбір матеріалу для подальших лабораторних досліджень. Протипоказаннями до проведення ФГС дитині є:

 • збільшення вилочкової залози;

 • наявність діагнозу, пов'язаного з легеневими або серцевими захворюваннями;

 • наявність запального вогнища або рубців в горлі, що ускладнюють проходження ендоскопа;

 • наявність вірусної інфекції, кашлю;

 • безперервна блювота.

В процесі проведення процедури лікар може виявити запальні процеси і пухлини, дисфункцію нижнього сфінктера стравоходу, грижу стравоходу, наявність Helicobacter pylori та інші захворювання. Рання діагностика дозволить негайно приступити до лікування і домогтися повного одужання.

Endo Expert (Україна, Київ) - професійна діагностика

Зробити гастроскопію дитині в Києві можна в клініці ендоскопії Endo Expert, що надає послуги з діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, в якій використовується найсучасніше обладнання та працюють висококваліфіковані досвідчені фахівці. Результати гастроскопії дитини будуть отримані в кінці процедури, при необхідності, можна отримати знімний носій з відео, на якому зображений огляд шлунково-кишкового тракту.

На сайті клініки endo.kiev.ua можна отримати детальну інформацію про послуги, що надаються, дізнатися вартість тієї чи іншої процедури, почитати відгуки пацієнтів і батьків, дітям яких робили гастроскопію.

Гастроскопия дитині

Гастроскопия - це медична маніпуляція за допомогою якої провидится огляд стравоходу і шлунка дитини. Виконується вона за допомогою спеціального інструменту - гастроскопа. Гастроскоп вдає із себе довгу, тонку, м'яку трубку з камерою на кінці. Її вводять через рот дитині і проводять огляд стравоходу і шлунка зсередини. Камера гастроскопа у багато разів збільшує зображення що дає можливість уважно оглянути слизову і виявити гастрит, ерозії або виразку шлунка.

Гастроскопия для дітей призначається тільки за показаннями лікаря або за рішенням батьків, коли вони знають про проблеми своїх дітей і є необхідність переконатися в стані шлунка.

Даний вид дослідження проводиться дітям будь-якого віку.

Гастроскопия дітям призначається в таких випадках:

 • точна постановка гастриту або дуоденіту,
 • діагностика виразки шлунка,
 • діагностика виразки дванадцятипалої кишки,
 • після тривалого прийому ліків,
 • захворювання жовчного міхура (дискінезії),
 • захворювання печінки і підшлункової залози,
 • випадковий прийом всередину агресивних рідин (ліки, кислоти, луги, отрути),
 • випадкове проковтування дрібних предметів (чужорідні тіла),
 • виявлення вроджених аномалій дитини,
 • уточнення захворювань при тривожних сигналах в аналізах, на УЗД, МРТ, КТ, рентген тощо.

ФГДС дітям

Як роблять гастроскопію дітям цікавить всіх батьків, чиїм малюкам призначають дану діагностичну процедуру. У деяких випадках вона дозволяє відразу ж вирішити і саму проблему, поставити точний діагноз або витягти сторонній предмет з шлунка. Процедура кілька неприємна, може спричинити блювотний рефлекс, нудоту. Важливо налаштувати дитини, і перед процедурою в м'якій формі пояснити, як вона проходить, для чого вона потрібна. Обов'язково розповісти, що після неї йому призначать лікування і у нього пройдуть болю в животі.

Після дослідження, у дитини може бути відчуття дискомфорту, але воно дуже швидко проходить. При Вашій підтримці дитина вже через 30 хвилин повністю забуде про неї. При відсутності медичних протипоказань, ФГДС дитині можна проводити в стані медикаментозного сну. Всі обстеження займає 10-15 хвилин часу і настільки короткочасний медикаментозний сон не впливає на здоров'я малюка, зате дозволяє провести процедуру, не травмуючи її психіку, так як дитина міцно спить і не відчуває ніякого дискомфорту. Обстеження проводиться в супроводі досвідченого анестезіолога.

Як роблять ФГДС дітям старше 6 років і підліткам?

Дуже важливо доступно пояснити дитині необхідність проведення гастроскопії, навчити правильно дихати і не хвилюватися - адже тоді обстеження займе всього кілька хвилин. Батькам рекомендується взяти з собою на процедуру улюблену іграшку, а відразу після неї порадувати дитини будь-яким сюрпризом.

Слід врахувати, що необхідна невелика підготовка дитини до ФГДС. Потрібно погодувати дитину не пізніше, ніж за 8 годин до обстеження. Бажано, за 1-2 дня не давати «важку» для шлунка їжу.

Дитяча гастроскопія проводиться швидко і безболісно, ​​але вкрай необхідна для встановлення точного діагнозу і спокою батьків.

Устаткування експертного класу від японського виробника Olympus

Olympus EVIS EXERA II 180 серії - сучасна цифрова ендоскопія:

 • Прекрасна роздільна здатність по стандарту HDTV (телебачення високої чіткості) забезпечує різкі і яскраві, чіткі "картинки" від краю до краю з точним відтворенням найтонших капілярів і дрібних структур слизової;
 • Вдосконалений фокус дозволяє виробляти детальну діагностику окремих ділянок при наближенні ендоскопа до досліджуваного об'єкта до 2 мм
 • Технологія вузькоспектральної візуалізації (NBI) забезпечує поліпшену візуалізацію капілярів і інших структур слизової (віртуальна хромоскопія)
 • Поле зору 120 ° дає велику площу огляду
 • Гастроскоп з діаметром вводиться частини 8,8 мм (тонкий)

Часто задаваемые вопросы Гастроскопія для дітей

Що таке гастроскопія для дитини?

Гастроскопія - це медична маніпуляція, за допомогою якої проводиться огляд стравоходу та шлунка дитини. Виконується за допомогою спеціального інструменту – гастроскопа. Гастроскоп є довгу, тонку м'яку трубку з камерою на кінці. Її вводять через рот дитині та проводять огляд стравоходу та шлунка зсередини. Камера гастроскопа багаторазово збільшує зображення, що дає можливість уважно оглянути слизову оболонку та виявити гастрит, ерозію чи виразку шлунка.

<

Чому важливо зробити гастроскопію для дитини?

Враховуючи високу точність та інформативність процедури, ФГДС має досить широкий перелік показань як у терапії, так і в педіатрії. Оскільки фіброгастродуоденоскопія дозволяє візуально оцінити стан слизової оболонки та сфінктерів, а також дає можливість взяття матеріалу для біопсії, показаннями для планового ФГД: - синдром постійного зригування; - блювання незрозумілої етіології; - захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки, стравоходу, пухлинні процеси; - вади розвитку, анемія; – диференціальна діагностика при больовому синдромі. Крім перерахованих планових показань фіброгастродуоденоскопії для дітей, є ряд екстрених призначень: сторонні тіла травного тракту, припікання судин, що кровоточать, непрохідність кишечника і гострі кровотечі ШКТ. ФГСД для дітей, вартість якої доступна більшості батьків, призначають із діагностичною чи лікувальною метою.

<

Як можна сплатити медичну процедуру?

Вартість гастроскопії залежить від переліку додаткових послуг. Всі ціни на обстеження вказані на сайті.

<