Діагностика виразкової хвороби

Причини виникнення виразкової хвороби

Виразкова хвороба проявляється в шлунку і початкових відділах дванадцятипалої кишки. Це хронічне захворювання, що має схильність до періодичних рецидивів. Суть захворювання - поява виразок (дефектів) на слизовій поверхні. Найбільш частими причинами виникнення даного захворювання є бактерія Helicobacter Pylori і прийом НПЗЗ (нестероїдних протизапальних препаратів).

Подивитися повністю

Виразкової хвороби властиві періоди загострення і ремісії, коли нічого не болить. Загострення найчастіше виникають навесні і восени. Цієї хвороби схильне до 20% населення. Більшість пацієнтів - люди 30-45 років (у чоловіків вона проявляється частіше). Посилюють перебіг захворювання шкідливі звички (алкоголь і куріння), нерегулярне харчування, тривалий прийом медикаментів, що впливають на слизову оболонку, часті стресові ситуації. Фахівці вважають, що виразка шлунка і кишечника може також виникнути через спадкової схильності, гіповітамінозу і порушення обміну речовин.

Зробити діагностику 
виразкової хвороби в Києві

Класифікація виразки шлунка: виразка кардіального і субкардиального відділів, тіла, антрального відділу і пілоричного каналу; виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: виразка цибулини, залуковічного відділу.

Ознаки та діагностика виразкової хвороби шлунка і виразки дванадцятипалої кишки

Захворювання проявляється, коли соляна кислота роз'їдає поверхню слизової оболонки. При виразці 12 палої кишки і шлунка симптоми іноді відсутні (нічого не болить), хоча частіше вона проявляється такими ознаками:

 • ниючі, переймоподібні болі в епігастральній ділянці натщесерце або відразу після їжі;

 • часта печія, особливо вранці і вночі;

 • нудота;

 • відрижка з кислим або гірким присмаком;

 • зниження апетиту і відчуття швидкого насичення.

При перфорації виразок з'являється гострий біль в епігастральній ділянці, нудота, блювота, хворобливе напруження м'язів живота. При кровотечі блювота набуває вигляду кавовій гущі, а стілець стає чорним. Кровотеча частіше трапляється у вікових пацієнтів з виразкою дванадцятипалої кишки. Прорив виразки може привести до перитоніту.

Для підтвердження виразки шлунка або кишечника необхідна професійна діагностика та обстеження. При підозрах на виразку проводять езофагогастродуоденоскопія (введення гнучкого ендоскопа з камерою через рот). Цей метод дозволяє побачити зсередини стан стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки. Процедура займає буквально пару хвилин. Для комфорту пацієнта можна знеболити горло лідокаїном або ввести його в медикаментозний сон на короткий час (при відсутності протипоказань). Також призначаються додаткова діагностика і обстеження при підозрі на виразку шлунка або дванадцятипалої кишки (згідно симптомів): аналіз крові, калу, сечі, рентгенографія, УЗД, ЕКГ, тест на визначення наявності Helicobacter Pylori.

Діагностика і лікування виразкової хвороби в ENDO Expert

Навіть при незначних болях з підозрою на виразку шлунка або 12 палої кишки слід звернутися до лікаря, який призначить необхідні аналізи і дослідження, в тому числі УЗД, поставить діагноз і призначить лікування. Підбір відповідного методу лікування виразки шлунка і кишечника, а також його тривалість залежить від тяжкості хвороби і її симптомів, віку та фізичного стану пацієнта, інших факторів.

Отримати консультацію досвідченого лікаря, пройти діагностичні процедури і лікування можна в київській клініці ENDO Expert, яка спеціалізується на проблемах шлунково-кишкового тракту у дорослих і дітей. Прийом ведеться щодня. Тут працюють тільки досвідчені лікарі-професіонали. Дослідження проводяться на висококласному обладнанні Olympus по прийнятим світовим рекомендаціям. Лікування проходить в комфортних умовах під цілодобовим наглядом лікарів і молодшого медичного персоналу. Зв'язатися з фахівцями клініки ENDO Expert можна онлайн або за вказаними телефонами.

Устаткування експертного класу від японського виробника Olympus

Olympus EVIS EXERA II 180 серії - сучасна цифрова ендоскопія:

 • Прекрасна роздільна здатність по стандарту HDTV (телебачення високої чіткості) забезпечує різкі і яскраві, чіткі "картинки" від краю до краю з точним відтворенням найтонших капілярів і дрібних структур слизової;
 • Вдосконалений фокус дозволяє виробляти детальну діагностику окремих ділянок при наближенні ендоскопа до досліджуваного об'єкта до 2 мм
 • Технологія узкоспектральной візуалізації (NBI) забезпечує поліпшену візуалізацію капілярів і інших структур слизової (віртуальна хромоскопія)
 • Поле зору 120 ° дає велику площу огляду
 • Гастроскоп з діаметром вводиться частини 8,8 мм (тонкий)

Устаткування експертного класу від японського виробника Olympus

Olympus EVIS EXERA II 180 серії - сучасна цифрова ендоскопія:

 • Прекрасна роздільна здатність по стандарту HDTV (телебачення високої чіткості) забезпечує різкі і яскраві, чіткі "картинки" від краю до краю з точним відтворенням найтонших капілярів і дрібних структур слизової;
 • Вдосконалений фокус дозволяє виробляти детальну діагностику окремих ділянок при наближенні ендоскопа до досліджуваного об'єкта до 2 мм;
 • Технологія вузкоспектральной візуалізації (NBI) забезпечує поліпшену візуалізацію капілярів і інших структур слизової (віртуальна хромоскопія);
 • Поле зору 120 ° дає велику площу огляду;
 • Гастроскоп з діаметром вводиться частини 8,8 мм (тонкий).

Часто задаваемые вопросы Діагностика виразкової хвороби

Що таке виразкова хвороба?

Виразкова хвороба – це група хронічних захворювань, які проявляються зміною періодів загострення та ремісії. Відзначається запальний процес та утворення виразкових дефектів у слизовій оболонці шлунка та/або дванадцятипалої кишки (ДПК).

<

Чому важливо зробити діагностику виразкової хвороби?

При малігнізації (злоякісності) виразки необхідно оперативне лікування, обсяг якого залежить від того, як рано виявлена ​​пухлина - чи встигла вона прорости всі шари шлунка, або тільки вразила слизовий і підслизовий шари, чи встигла вона поширитися на прилеглі органи або лімфатичні вузли, дала метастази у віддалені органи.

<

Как можно оплатить медицинскую процедуру?

Вартість всіх послуг наведена на нашому сайті. Сплатити процедури можна безпосередньо у нашій клініці.

<