Фіброгастроскопії в Києві

ФГС: обстеження шлунку (ШКТ)

Щоб виконати обстеження ФГС, використовується спеціальний прилад - ендоскоп. Він представлений у вигляді довгої трубки, на кінці якої розташований об'єктив. Пристрій також оснащений каналами, за допомогою яких вводяться додаткові хірургічні інструменти. Спеціаліст може не тільки оглянути і оцінити стан внутрішніх органів, але і провести біопсію і інші лікувально-діагностичні маніпуляції.

Подивитися повністю

ФГС шлунку робиться за призначенням лікаря, причини можуть бути різними: тривалі болі в животі, скрутне ковтання їжі, печія, нудота, різке схуднення, відсутність апетиту і т.п. За допомогою гастроскопії можна діагностувати багато захворювань, таке обстеження також проводиться після операцій для того, щоб контролювати стан пацієнта.

Зробити фіброгастроскопію (ФГДС) в Києві

Як підготуватися до процедури фіброгастроскопія?

Перед тим, як зробити фіброгастроскоп шлунку, потрібно підготовка. Заборонено прийом жирної їжі, в якій у великій кількості міститься білок і рослинна клітковина. Вечеря може бути за 18 годин до проведення такого обстеження, як фіброгастроскоп. Якщо мучить почуття голоду, можна з'їсти булочку або шматочок білого хліба, випити чай з цукром. Такий прийом їжі допускається за п'ять годин до проведення ФГС. Також дозволено прийом ліків, особливо це стосується пацієнтів, у яких підвищений тиск. Обстеження не проводиться, якщо показник артеріального тиску перевищує 180 мм рт.ст. Необхідний препарат слід прийняти за дві години до обстеження, його можна запити водою. Не можна приймати ліки, через які відбувається забарвлення слизової оболонки, від них потрібно відмовитися на один день. Допускається також прийом заспокійливих засобів.

Перед тим, як дізнаватися, де зробити ФГС і скільки коштує процедура, необхідно визначити потрібну різновид. Гастроскопія буває:

 • Традиційною. В такому випадку часто застосовується місцеве знеболення. Після процедури відсутні побічні ефекти.

 • ендосонографія. Відрізняється додатковим використанням методу ультразвуку. Можливо виявлення пухлин, визначення глибини проникнення в тканини. Завдяки такому дослідженню вибирається найбільш оптимальний метод лікування.

 • капсульні. Для обстеження застосовується бездротова відеокамера, візуально нагадує таблетку. Після проковтування її пацієнтом відбувається зйомка руху по шлунково-кишкового тракту, відео фіброгастроскопії шлунку доктор бачить на моніторі.

 • Під наркозом. Такий метод застосовується при необхідності проведення хірургічних маніпуляцій. Пацієнти, яким проводили фіброгастроскоп (ФГС) шлунку під наркозом або уві сні, відгуки залишають тільки позитивні. Наркоз розраховується індивідуально для кожного пацієнта, деякий час після процедури він повинен знаходитися під наглядом фахівців. Медикаментозний сон триває лише під час процедури, пацієнт в такому випадку позбавлений неприємних відчуттів.

Фахівець допоможе підібрати необхідний тип процедури, виходячи із симптомів пацієнта. Вартість ФГС залежить від виду процедури та виконання додаткових маніпуляцій.

Як безпечно зробити фіброгастроскоп (ФГС, ФГДС)?

гастрофіброскопії є досить безпечною процедурою, в цьому можна переконатися, подивившись відповідні відео або вивчивши відгуки. Щоб вона пройшла правильно, достатньо виконувати всі рекомендації лікаря. Для зниження чутливості горло пацієнта обробляється аерозольним анестетиком. Для введення ендоскопа застосовується щиток. Щоб трубка опинилася в стравоході, пацієнт робить ковток, після цього відбувається подача повітря для розправлення порожнини верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Доктор бачить на моніторі зображення, при необхідності робить біопсію. Якщо є необхідність, проводяться лікувальні заходи, наприклад, зупинка кровотечі, видалення поліпів або наростів. Тривалість процедури становить до 10 хвилин, при виконанні додаткових маніпуляцій - до півгодини.

В клініці ендоскопії Endo Expert (Київ) за допомогою сучасного обладнання можна виконати ФГС (фіброгастроскоп, фіброскопія, гастрофіброскопія) шлунка, ціна послуг вказана на сайті, тут же є відгуки задоволених пацієнтів.

Що це

Фіброгастроскопія - медична діагностична маніпуляція, що дозволяє лікареві проводити огляд стравоходу, шлунка, початкові відділи тонкого кишечника гнучким медичним ендоскопом невеликого діаметру з камерою на кінці, який вводиться всередину через рот. Фіброгастроскопія в Києві, є найпоширенішою процедурою обстеження слизової оболонки шлунка, стравоходу, і дванадцятипалої кишки.

Повна назва - езофагогастродуоденоскопія. Звучить дуже складно і не зрозуміло, але це тому що в назві перераховуються ті органи, які обстежуються: стравохід, шлунок, дванадцятипала кишка.
Більш просте і загальноприйнята назва - фіброгастроскоп, ціна на дану послугу вказана на нашому сайті.

У своїй практиці я часто чую «народні» назви дослідження: «зонд», «шланг».
Якщо не вникати в тонкощі, то гастроскопія шлунка, фіброгастроскоп
фіброгастродуоденоскопія, ЕФГДС, ФГДС є синонімами.

Фіброгастроскопія- одне з основних досліджень проведене мною, при цьому ціна в Києві залишається доступною для всіх.

Фіброгастроскопія в Києві є доступною і простою процедурою в підготовці. Висока точність робить фіброгастроскоп незамінною в діагностиці захворювань і раннього виявлення раку.

Після точної діагностики можна вести мову і про лікування захворювання. Є можливість провести процедуру гастроскопії уві сні, в Києві ця послуга користується великим попитом. Своєчасна діагностика захворювань значно спрощує лікування. Ви можете пройти процедуру, гастроскопії у ві сні, ціна якої є доступною для більшості.

Своєчасна діагностика захворювань значно спрощує лікування.

Лікувати необхідно хвороба, а не симптоми!

Гастроскоп

Сучасний медичний гастроскоп влаштований складно і являє собою особливу відео систему з трьох компонентів: гастроскоп, процесор з освітлювачем та монітор.

Гастроскоп зовні нагадує гнучку, гумову трубку невеликого діаметра, яка вводиться в організм пацієнта через рот. На кінці введеної частини розташована камера з високою роздільною здатністю, вона передає інформацію на процесор. Процесор обробляє інформацію, записує і передає одночасно відео на монітор у високій якості.

Введена частина управляється доктором через особливі важелі, розташовані на тубусі гастроскопа, що дозволяє маневрувати в просвіті шлунку і виконувати складні маніпуляції.

Всередині гастроскопа розташовані спеціальні канали, через які проводять медичний інструмент для маніпуляцій, нагнітається повітря, подається вода.

Через робочий канал проводяться основні маніпуляції за допомогою медичного інструменту: біопсія тканин для подальшого дослідження в лабораторії, видалення поліпів, витяг чужорідних тіл, встановлення стентів при стенозах, вводяться барвники для проведення хромоскопія.

Повітряний канал необхідний для нагнітання (инсуффляции) повітря в шлунок і повного його роздуття. Він надувається, як куля, при цьому всі складки шлунку всередині розправляються, що необхідно для якісного огляду.

Канал для подачі води, необхідний для відмивання стінок і видалення зайвої рідини за допомогою медичного аспиратора.

Освітлення всередині органу відбувається за допомогою волоконно-оптичної системи, яка проводить світло від освітлювача через весь гастроскоп.
Це так званий «холодний світло», тобто він не обпікає внутрішні стінки органу, так як лампочка розташована не на кінці гастроскопа.

Різновиди

В залежності від цілей розрізняють діагностичну і лікувальну гастроскопію.

Діагностична: огляд стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки для виявлення або виключення різних захворювань, таких як езофагіт, гастрит, дуоденіт, виразка шлунку, виразка дванадцятипалої кишки, ерозій шлунку, ерозій цибулини дванадцятипалої кишки, поліпи в шлунку, ранній рак шлунку, дивертикулів стравоходу, проводять біопсію і хромоскопія.

Лікувальна: проводять різні малоінвазивні втручання, такі як видалення поліпів різної форми і розмірів, кліпування варикозних розширених вен стравоходу і шлунку, ін'єкції лікарських препаратів для зупинки кровотечі.

При виявленні поліпів, діагностична гастроскопія переходить в лікувальну.
Після узгодження з пацієнтом проводиться видалення поліпів - поліпектомія.

Показання

Захворювання верхніх відділів шлунково-кишкового тракту різноманітні.
Своєчасна діагностика захворювань значно спрощує лікування.

Тривожні клінічні симптоми:

 • регулярні болі у верхній половині живота
 • зниження апетиту
 • почуття нудоти
 • періодично печія, гіркота в роті
 • неприємний запах з рота
 • невмотивована блювота
 • підвищена стомлюваність
 • невмотивована слабкість
 • зниження ваги
 • довго не проходить кашель або покашлювання
 • тривалі болі в області серця
 • симптоми кров'яних виділень з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (блювота з виділеннями крові, непритомний стан, чорний стілець)
 • порушення стільця (проноси або запори)
 • симптоми поганого проходження їжі під час ковтання
 • періодичне здуття живота
 • невмотивоване підвищення температури тіла
 • хвороби інших органів шлунково-кишкового тракту (панкреатит, холецистит, цироз печінки, гепатит тощо.)

Тривожні результати лабораторно-інструментальних досліджень:

 • виявлені зміни при рентгенологічному дослідженні, комп'ютерної томографії (КТ), ультразвукове дослідження (УЗД), «капсульна ендоскопія»
 • зміни в аналізі крові (анемія, підвищення ШОЕ)
 • підвищення специфічних онкомаркерів
 • лабораторне виявлення прихованої крові в калі

Виключення пухлини шлунку при:

 • поліпах і пухлини товстого кишечника
 • поліпах прямої кишки
 • поліпах матки
 • ендометріозі
 • пухлини яєчників
 • пухлини матки
 • пухлини інших органів

Пацієнт відноситься до групи ризику:

 • вік старше 40 років
 • тривалий прийом препаратів (аспірин, диклофенак, гепарин, варфарин)
 • захворювання товстого кишечника (коліт, НВК, хвороба Крона)
 • перенесена операція з приводу онкологічного захворювання
 • раніше виявлялися або віддалялися поліпи шлунку
 • у родичів були поліпи або пухлини шлунку, прямої кишки, товстого кишечника, інших органів

Переваги

На відміну від інших методів діагностики, тільки гастроскопія дозволяє проводити повноцінний огляд стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.

При виявленні проблемних ділянок можливо провести точну діагностику захворювання, оцінити ефективність лікування, провести біопсію, для подальшого дослідження в сертифікованій лабораторії, видалити поліпи в шлунку, видалити стороннє тіло.

Досягається це завдяки високій якості і великого збільшення зображення, хорошою маневреності апарату.

Гастроскопія - найвірогідніший і інформативний метод в діагностиці захворювань
верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Обстеження дозволяє знайти, детально розглянути вогнище хвороби, навіть рак на ранніх стадіях.

Рання діагностика хвороб значно спрощує лікування.

Підготовка

Щоб дослідження дало максимальну інформацію, для діагностики хвороб необхідна правильна підготовка.

Наявність їжі в шлунку ускладнює діагностику і встановлення діагнозу. Тому дослідження проводять в першій половині дня натщесерце.

Важливо не приймати їжу мінімум за 6 - 8 годин до дослідження, щоб шлунок був повністю порожнім, як правило легку вечерю до 20-00 напередодні, ввечері.

Сучасний ритм життя рідко дозволяє потрапити до лікаря на прийом з ранку.

Тоді можна провести дослідження і в другій половині дня.
За 6 - 8 годин до дослідження можливий легкий сніданок.

Дозволено: білі супи без засмажкою, відварну картоплю без шкірки, картопляне пюре, макаронні вироби, відварна куряча грудка, білий хліб, вершкове масло, галетное печиво, твердий сир без добавок, не міцний теплий, солодкий чай, не жирний сир, йогурт без фруктового наповнювача і т.п.

Заборонено: продукти червоного кольору (малина, вишня, полуниця, буряк), цитрусові (апельсин, мандарин, лимон), капуста (броколі, білокачанна, пекінська), кава і какао містять продукти, газовані напої, копченості, маринади, спеції , червоний і чорний перець, жирне, смажене м'ясо, алкоголь.

Заборонено приймати напередодні активоване вугілля.

Бажано проходження діагностики узгодити з лікуючим лікарем, і по можливості напередодні скасувати прийом препаратів.

Не боляче

Гастроскопія не болюча, але неприємна і вимагає повної взаємодії пацієнта і лікаря.

Для зменшення неприємних відчуттів проводять місцеве знеболення лідокаїном (якщо немає медичних протипоказань). Препарат наноситься у вигляді спрею в область горла. Викликає відразу «заморожування» горла на нетривалий час, зазвичай до 30 хвилин.

Препарат переноситься добре.

Тривалість

Гастроскопія як правило, не тривала процедура і займає до 3 хвилин.
Тривалість залежить від емоційного стану пацієнта, особливостей будови стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, виду дослідження: діагностичне або лікувальне.

Від злагодженої роботи лікаря і пацієнта залежить тривалість процедури і ступінь дискомфорту.

За бажанням пацієнта гастроскопію можна провести уві сні.

Медикаментозний сон - гарна сучасна допомогу для пацієнтів в ситуаціях з лабільним емоційним станом пацієнта, почуттям страху, болями в животі, вираженим запаленням горла, стравоходу, шлунку, станом після операції на органах черевної порожнини.

Медикаментозний сон

Якщо немає медичних протипоказань, за бажанням пацієнта, гастроскопію можна провести в стані медикаментозного сну або як часто пацієнти говорять «гастроскопія уві сні» або «гастроскопія під наркозом». Гастроскопія під наркозом - це не зовсім правильне розуміння процедури. Введення пацієнта в стан загальної анестезії (наркоз) використовується в медицині при великих операціях. При проведенні гастроскопії використовується медикаментозний сон, і він викликається введенням ненаркотичних препаратів внутрішньовенно лікарем анестезіологом.

Тривалість медикаментозного сну повністю контролюється лікарем анестезіологом. Під час проведення процедури пацієнт міцно спить і не відчуває болю і дискомфорту.

Ми використовуємо сертифіковані, сучасні препарати, які легко переносяться пацієнтами. Максимально безпечні.

Після завершення гастроскопії пацієнт прокидається, і в перебігу нетривалого часу повертається до звичайного життя.

Відновлення відбувається в комфортабельних умовах.

Бактерія хелікобактер

Під час проведення гастроскопії проводиться експрес аналіз на хелікобактер.

Бактерія хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) - спиралевидна бактерія, яка інфікує шлунок і дванадцятипалу кишку. Передається від хворої людини до здорової людини при використанні однієї і тієї ж посуду, поцілунки, недотриманні правил гігієни (помада), скупченості проживання (гуртожиток).

При попаданні в організм бактерія починає жити і паразитувати на поверхні слизової шлунку. Своєю паразитичної життєдіяльністю викликає його запалення.
Зараження може супроводжуватися симптомами або протікати бессимптомно.
До 70% випадків інфекції протікають бессимптомно.

Науково доведено зв'язок з бактерією хелікобактер пілорі таких хвороб як виразка шлунку і дванадцятипалої кишки, гастрит, дуоденіт, рак шлунку.

Фіброгастродуоденоскопія і експрес аналіз на хелікобактер пілорі показані при наявність неприємного запаху з рота вранці або на порожній шлунок.

Кислотність

Шлунок - порожнистий орган, розташований між стравоходом і дванадцятипалої кишкою.
Являє собою резервуар. Обсяг порожнього шлунку становить близько 0,5 літра. Після прийняття їжі він зазвичай розтягується до 2-х літрів, але може збільшитися і більше.

В шлунку за допомогою шлункового соку, який містить різні ферменти і багато соляної кислоти, їжа знезаражується і готується до подальшого всмоктуванню.
Рівень соляної кислоти в шлунку або кислотність шлунку - головний показник його роботи.

Визначення кислотності шлунку або ph метрія шлунку за допомогою спеціального датчика найбільш достовірний метод. Під час проведення фіброгастродуоденоскопії датчик заводиться через робочий канал ендоскопа, і під відеоконтролем проводиться визначення кислотності шлунку в стандартних ділянках.

Інші способи не дають більш точного результату тому проводяться в «сліпу».

Скринінг

Проведення гастроскопії у здорових пацієнтів без скарг і відсутність змін при лабораторному (кров, сеча і т.д.) і інструментальному (УЗД, КТ і т. Д.) Обстеженні.

Скринінгова гастроскопія свого роду профогляд, який дає можливість виключити захворювання або виявити їх на ранній стадії і своєчасно вжити заходів.

Як правило скринінг спрямований на раннє виявлення раку.

Рання і точна діагностика хвороб значно спрощує лікування і гарантує більш швидке одужання.

Біопсія

Прицільна біопсія шлунку безболісна і безпечна.

Під час проведення гастроскопії, лікар за допомогою спеціального медичного інструменту, ендоскопічні щипці, може провести біопсію тканин (забір зразків).

Зразок тканин необхідно брати строго з вогнища хвороби, інакше може бути невірна постановка діагнозу, неправильне лікування, і втрачено дорогоцінний час.

Якість біопсії залежить від досвіду лікаря, його умінь і навичок, і якісного медичного інструменту.

Неякісний інструмент для біопсії може захопити недостатньо матеріалу, розчавити його і привести в непридатність для подальшого дослідження або спотворити результати.

Після біопсії шматочок тканин (біоптат) витягується і поміщається в спеціальний контейнер з консервантом і в особливих умовах транспортується в спеціалізовану лабораторію для подальшого дослідження і встановлення точного діагнозу.

Видалення поліпів

Поліп - аномальне розростання тканин, яке з великою ймовірністю може переродиться в рак.

Всі виявлені поліпи в шлунку підлягають видаленню.

Метод видалення залежить від місця їх розташування, розмірів і форми.

Невеликі за величиною поліпи видаляють спеціальними щипцями, які заводяться через робочий канал в ендоскопі і повністю «скусивают». Шматочки витягуються для подальшого дослідження в лабораторії.

Великі й великі поліпи видаляються спеціальної петлею, яка заводиться через робочий канал гастроскопа. Діаметр, форма, матеріал петель різноманітні.
Для кожного поліпа петля підбирається індивідуально і призначена для повного його видалення за один раз.

Петля одягається на поліп зверху, затягується і зрізається, це так звана «холодна поліпектомія».

Великі поліпи видаляються також за допомогою петлі, тільки з використання пристрою, який генерує струм спеціальної потужності і частоти, який проходить по петлі.
Петля заводиться на поліп зверху, затягується і зрізається струмом, це так звана «електроексцізія поліпектомія». Зрізання струмом необхідно для припікання судин живлять поліп і попередження кровотечі.

Всі вилучені поліпи витягуються і підлягають дослідженню в спеціалізованій лабораторії.

Робиться це з метою точного встановлення діагнозу.

Видалення сторонніх тіл

Сторонні тіла потрапляють в шлунково-кишковий тракт з різних причин. Чи не навмисне - випадкове проковтування, і навмисне - суїцидні наміри, азарт.

Ними можуть бути: гудзики, голки, рибальські гачки, дрібні дерев'яні,
металеві та пластикові предмети, зуби, зубні протези, дрібні кістки, батарейки, і т. Д.

Сторонні тіла обов'язково видаляються, тому що можуть бути джерелом смертельних ускладнень: перфорація, перитоніт, абсцес, хімічні опіки, кишкова непрохідність і т. п.

Видалення проводиться за допомогою спеціальних медичних інструментів: щипці, петлі, сачки і т. Д.

Безпека

Ви можете бути впевнені в повній інфекційної безпеки дослідження. Це досягається завдяки:

 • тільки ретельній обробці гастроскопа з дотриманням всіх прийнятих стандартів і рекомендацій;
 • тільки сертифіковані дезінфікуючі засоби;
 • тільки одноразові витратні матеріали.

Важливо

Під час проведення гастроскопії ведеться відеозапис дослідження.

За відеоматеріалами проводиться безкоштовна консультація з роз'ясненнями.

Після пацієнт отримує офіційний висновок з рекомендаціями.

Оплата виконаних послуг проводиться через касу, готівковим або безготівковим розрахунком з видачею фіскального чека. Немає прихованих платежів.

В вартість дослідження входить одноразові витратні матеріали
і Вам не треба «носитися» зі своїм рушником і бахілами.
Все є в наявності і в потрібній кількості.

Співпрацюємо зі страховими компаніями.

Устаткування експертного класу від японського виробника Olympus

Olympus EVIS EXERA II 180 серії - сучасна цифрова ендоскопія:

 • Прекрасна роздільна здатність по стандарту HDTV (телебачення високої чіткості) забезпечує різкі і яскраві, чіткі "картинки" від краю до краю з точним відтворенням найтонших капілярів і дрібних структур слизової;
 • Вдосконалений фокус дозволяє виробляти детальну діагностику окремих ділянок при наближенні ендоскопа до досліджуваного об'єкта до 2 мм
 • Технологія узкоспектральной візуалізації (NBI) забезпечує поліпшену візуалізацію капілярів і інших структур слизової (віртуальна хромоскопія)
 • Поле зору 120 ° дає велику площу огляду
 • Гастроскоп з діаметром вводиться частини 8,8 мм (тонкий)

Часто задаваемые вопросы Фиброгастроскопія (ФГС)

Що таке фіброскопія?

Фіброгастроскопія - медична діагностична маніпуляція, яка дає можливість лікарю проводити огляд шлунково-кишкового тракту гнучким ендоскопом з камерою на кінці.

<

Чому важливо проводити обстеження?

Захворювання верхніх відділів шлунково-кишкового тракту різноманітні. Своєчасна діагностика захворювань значно спрощує лікування, що безпосередньо впливають на стан здоров'я.

<

Як можна сплатити медичну процедуру?

Вартість всіх послуг наведена на нашому сайті. Сплатити процедури можна безпосередньо у нашій клініці.

<

Що таке медикоментозний сон при гастроскопії?

Медикаментозний сон - сучасна допомога при обстеженні ШКТ. Пацієнти з почуттям страху, болями в животі, проблемами з емоційним станом, запаленнями можуть зробити гастроскопію з медикаментозним сном.

<