Кислотність шлунку (PH метрия)

Діагностичні процедури по визначенню рН шлункового соку

Визначення кислотності шлунку має важливе значення при виявленні захворювань травної системи. Нормальний кислотно-лужний баланс забезпечує правильну роботу шлунку, його здатність повноцінно перетравлювати їжу, піддаючи її хімічній обробці, перетворювати вітаміни і мікроелементи для повного засвоєння.

Подивитися повністю

Підвищення або зниження кислотності призводить до появи неприємних симптомів, а в подальшому - і до виникнення різних патологій в шлунку, порушення у функціонуванні всього шлунково-кишкового тракту.

зміни PH шлунку в Києві
 • інтрагастральна рН-метрія - заміряє кислотність шлункового соку за допомогою спеціальних приладів (ацідогастрометров) в різних частинах шлунку протягом деякого часу - це найбільш ефективний метод медичної діагностики для визначення кислотності шлункового соку.

 • фракційне зондування передбачає забір деякої кількості вмісту шлунку, для того щоб в подальшому провести лабораторний аналіз і визначити кислотність, цей метод досить широко поширений, але має велику похибку при визначенні кислотності шлунку і результатів;

 • неточні результати може дати перевірка кислотності (рн метрії) методом фарбування оболонок шлунку, який здійснюється шляхом введення спеціальної речовини під час проведення ФГС, висновки про рівень кислотності робляться на підставі зміни кольору барвника;

 • найменш інформативний метод - за допомогою іонообмінних смол - застосовують у випадках, коли проведення зондування неможливо, висновок про рН шлунку роблять, виходячи з кольору сечі.

Коли потрібно перевіряти кислотність шлункового соку (РН метрія)?

Якщо органи травлення функціонують не зовсім злагоджено, з'являються такі симптоми, як:

 • печія;

 • тяжкість в шлунку;

 • періодичні болі в епігастральній ділянці або в області стравоходу;

 • зниження апетиту;

 • метеоризм, діарея або запори.

Визначити за симптомами, підвищена або знижена кислотність, практично неможливо, в цьому випадку потрібно професійне дослідження. Важливо, не затягуючи, перевірити кислотно-лужний баланс, адже підвищена кислотність може привести до таких захворювань:

 • виразок і ерозії на слизовій оболонці;

 • гастриту;

 • виникнення внутрішньої кровотечі.

Привести до підвищення кислотності може як неправильне харчування, так і тривалий прийом нестероїдних протизапальних засобів, інших ліків, наявність шкідливих звичок і інші особливості. Для нормалізації рН метрії стравоходу і шлунку важливо налагодити правильне харчування і приймати препарати, призначені лікарем.

Знижена кислотність також загрожує серйозними ускладненнями, адже при зниженні рівня рН порушується переварювання їжі через зниження активності ферментів, що може викликати розлад травлення, бродіння їжі, погану засвоюваність вітамінів і мінералів, необхідних для нормального функціонування організму. Лікування ґрунтується на дієтичному харчуванні і прийомі спеціальних медикаментів.

Своєчасно визначити кислотність шлунку і приступити до лікування можна завдяки ефективній діагностиці. Ціна діагностичних процедур залежить від клініки, використовуваного обладнання та інших факторів.

Де перевірити рівень кислотності шлунку в Києві?

Якщо необхідно перевірити кислотно-лужний баланс, точно визначити рівень кислотності можна, звернутися в клініку Endo Expert (Україна, Київ), в яких досвідчені спеціалісти проведуть рН-метрію шлунку і стравоходу за доступною ціною за допомогою найсучаснішого високотехнологічного обладнання, з гарантовано точними результатами.

В клініці проводиться діагностика і лікування захворювань шлунково-кишкового тракту на високому рівні. На сайті клініки можна уточнити вартість рН-метрії шлунку і прочитати відгуки пацієнтів, а також записатися на інші діагностичні процедури.

Як визначити кислотність шлунку?

Стан шлунково-кишкового тракту багато в чому визначає здоров'я людини в цілому, його самопочуття. Один з найважливіших показників здоров'я шлунку - кислотність. Шлунковий сік містить соляну кислоту, перевищення або зниження рівня її концентрації викликає масу проблем в організмі.

Вимірюється кислотність в умовних одиницях pH за допомогою тесту на кислотність - pH метрію.

РН метрія шлунку: кому призначається

Ця діагностична процедура призначається лікарем-гастроентерологом пацієнтам зі скаргами на такі симптоми:

 • часті болі в шлунку;
 • печію;
 • відрижку;
 • тяжкість і розпирання в шлунку після їжі;
 • метеоризм;
 • почуття кома в горлі;
 • тривалий кашель;
 • зниження апетиту.

Також ph в шлунку необхідно контролювати, якщо у пацієнта є хронічні захворювання:

 • хронічна виразка шлунку і дванадцятипалої кишки;
 • ерозії шлунку і дванадцятипалої кишки;
 • гастрит;
 • дуоденіт;
 • рефлюкс-езофагіт.

Обов'язково здійснюється контроль кислотності після проведення терапії.

Як дізнатися кислотність шлунку?

Діагностична процедура pH метрії дозволяє визначити кислотність шлунку з високою часткою ймовірності. Під час процедури гастроскопії спеціальним зондом робиться завмер pH на 9 ділянках шлунку. Це пов'язано з тим, що концентрація соляної кислоти в різних відділах шлунку і дванадцятипалої кишки різна і проба з однієї ділянки не дає достовірної інформації. Вся процедура займає до 2-х хвилин часу і виконується тільки натщесерце. Проводиться в медичному центрі.

Багатьох хворих цікавить, як визначити кислотність шлунку без зондування? Самий інформаційний спосіб визначення рН шлунка тільки під час проведення гастроскопії, тому що доктор c допомогою спеціального зонду, виробляє завмер в різних (потрібних) зонах шлунка. Це мах інформаційний спосіб.

Підвищена кислотність в шлунку - лікування

Лікування підвищеної кислотності шлунка безпосередньо пов'язано з причинами, їх зухвалими.
Серед них:

 • наявність бактерій хелікобактер пілорі;
 • порушення харчування (гостра їжа, фаст-фуд, голодування і недотримання режиму харчування);
 • зловживання алкоголем;
 • прийом великої кількості протизапальних препаратів;
 • захворювання шлунка (виразкова хвороба);
 • обтяжену спадковість.

В лікуванні високій кислотності шлунка важливо виконувати рекомендації гастроентеролога.
Як правило, вони грунтуються на прийомі спеціальних медикаментів і дотриманні дієти.
Серед рекомендованих продуктів: рисові, вівсяні, кукурудзяні каші, слабкі бульйони, багаті клітковиною овочі та фрукти без кислоти: кабачки, огірки, банани, яблука, груші.
Виключаються продукти з високим вмістом кислоти (редис, цитрусові, томати, кисломолочні продукти, цибуля, гострі соуси), смажені та жирні.

З білкової їжі варто віддавати перевагу нежирним сортам м'яса, риби.

Як лікувати знижену кислотність шлунка?

Знижена кислотність шлунка викликає не менше проблем зі здоров'ям, ніж її надлишок.
Для лікування використовуються лікарські засоби та дієтичне харчування.

Лікарі рекомендують зробити раціон дробовим - їсти 5-6 разів на день невеликими порціями.
Їжа повинна бути багата на вітамін С: квашена капуста, цитрусові, кисломолочні продукти.

В меню варто включати парову рибу, м'ясо нежирних сортів, цільнозерновий хліб.

Часто призначаються вітамінні комплекси і вживання мінеральної води.

Коли РН метрія шлунка в нормі це стає запорукою відмінного здоров'я і самопочуття. Зміна кислотності в ту або іншу сторону має схожі симптоми, але вимагає різного лікування, тому важливо точно знати її рівень, щоб призначити грамотну терапію. Норма ph шлунку відновлюється тільки при дотриманні всіх рекомендацій лікаря і займає не один день.

Часто задаваемые вопросы Кислотність шлунку (PH метрия)

Що таке Кислотність шлунка (PH метрія)?

Кислотність шлунка – це характеристика концентрації соляної кислоти у шлунковому соку. Цю кислоту продукують спеціальні парієтальні клітини із залоз шлунка. Основні функції соляної кислоти – перетравлення білкової їжі, антибактеріальна дія, порушення роботи підшлункової залози, активація травних ферментів.

<

Чому важливо перевірити кислотність шлунка?

Метод проведення тесту на кислотність або шлункова РН – метрія дозволяє судити про кислотоутворюючу функцію шлунка і є «золотим стандартом» ендоскопічної діагностики. Показники кислотоутворюючої функції шлунка важливі за однотипних скарг.

<

Як можна сплатити медичну процедуру?

Вартість всіх послуг наведена на нашому сайті. Сплатити процедури можна безпосередньо у нашій клініці.

<