Аналіз на Хелікобактер

Діагностика і тест на хелікобактер пілорі

Хелікобактер пілорі в Києві - різновид бактерій, що живуть в живильному середовищі шлунка. Вони є головною причиною захворювань, таких як: виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гастрит, дуоденіт, онкологія шлунково-кишкового тракту. Інфекції мешкають на стінках ШКТ, виділяючи небезпечний для здоров'я людини токсин.

Подивитися повністю

На ранніх стадіях наявність бактерії виявити складно, навіть якщо здати аналізи на хелікобактер (Хелік пілорі). При невеликій кількості в організмі вона себе не проявляє, отже, яка заразилася не скаржиться на самопочуття. В процесі паразитування відбувається утворення поверхневих ерозій, пізніше відкриття глибоких виразок.

Сделать анализ на хеликобактер в Киеве

Причини виникнення бактерії бактерії в організмі?

Науково доведено, що бактерію було виявлено у 60% загального населення Землі. Головною її характеристикою є стійкість до соляної кислоти, тому перебуваючи в шлунково-кишковому тракті вона не гине. Єдиною смертельної середовищем для проживання вважається повітря. Хелікобактерної інфекцією можна заразитися такими способами:

 • через слину;

 • забруднені продукти харчування і вода;

 • немиті руки;

 • загальні прилади сервіровки і особисті предмети гігієни;

 • через медичні інструменти в момент обстеження;

 • діти заражаються через іграшки, соску і пляшечку.

Останнє дослідження мікроорганізму хелікобактер довело, що заразитися можна орально-генітальним шляхом. Можливість передачі бактерії пілорі від домашніх тварин до людини не доведена. Хоча вихованці можуть бути носіями інфекції.

Симптоматика зараження і аналізи на хелікобактер в Києві

Людина наявність хелікобактер не відчуває. Спостереження лікарів вказують на факт того, що 90% тих, що заразилися, проводячи обстеження шлунково-кишкового тракту, не здогадувалися про наявність у себе даного різновиду інфекції. Перші симптоми проявляються при ослабленні організму в цілому після сильного стресу, перенесеного захворювання, перепадів погоди або зміні клімату. Спостерігаються:

 • печія;

 • підвищення температури;

 • неприємний запах з рота;

 • нудота.

Симптоматика не яскраво виражена, тому хворий передбачає, що це може бути банальне розлад шлунку. Прийом протиблювотних ліків і антицидів не приносять результату, а симптоми можуть тільки загостритися. У даній ситуації потрібно записатися до лікаря, здачу аналізів на зараження хелікобактер пілорі і антитіла.

Ціна аналізу на бактерію (антитіла) Хелікобактер

Як відбувається діагностика зараження хелікобактерної інфекцією?

Визначення наявності мікроорганізму вимагає консультації гастроентеролога. Виявити бактерію хелікобактер пілорі допоможуть дихальні тести і здача ряду аналізів:

 • Прц-аналіз слини і крові;

 • Дихальний експрес Хелік-тест з точністю 97%;

 • Імуноферментні аналізи крові на наявність інфекції;

 • Аналіз хелікобактер при ФГДС.

При гастроскопії оглядаються все стінки шлунку і береться тканину на аналіз. Бактерія хелікобактер піддається лікуванню курсом антибіотиків і при дотриманні лікувальної дієти. У момент діагностики і лікування можуть бути знищені корисні для роботи шлунково-кишкового тракту мікроорганізми. Тому прописуються додатково препарати для нормалізації мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Лікування хелокібактер пілорі в ENDO Expert

На прийомі в клініці ENDO Expert Вам допоможуть визначити на якій стадії розвитку перебуває зараженість бактерією, які чинники провокують захворювання шлунково-кишкового тракту і як з цим ефективно боротися. Професійний персонал проведе повну діагностику шлунку і кишечника. Пацієнти можуть здавати необхідні експрес тести і аналізи на бактерії хелікобактер пілорі при подальшій гастроскопії за доступною ціною в клініці ENDO Expert в місті Київ.

Кваліфіковані фахівці проводять процедури під загальною, місцевою анестезією або біопсією. Гастроскопія проводиться в повній стерильності, в роботі використовуються тільки сертифіковані препарати і одноразові витратні матеріали. Вартість аналізу на наявність хелікобактер пілорі під медикаментозним знеболенням доступна для всіх пацієнтів. Ціна на Хелік тест і скільки коштує Відеогастроскоп з аналізами на виявлення хелікобактер пілорі можна уточняється за телефоном, вказаним на офіційному сайті клініки. Після отримання всіх результатів обстеження і відеоматеріалів Вам надається безкоштовна консультація лікаря і офіційний висновок.

Хелікобактер пілорі

Хелікобактер пілорі (Н.pylori, helicobacter pylori) - шкідлива бактерія, своєю формою нагадує спіраль і 4-6 джгутиками (ніжки) на одній зі сторін, яка паразитує на слизових оболонках шлунка і дванадцятипалої кишки. Виробляє токсини, отруйні органи травлення і весь організм. Дуже життєздатна бактерія, пристосовується і живе в дуже агресивною (різко кислої) середовищі шлунка. За допомогою своїх джгутиків, без праці пересувається по внутрішнім органам.

Коли людина тільки заразився, при невеликому її кількості, бактерія себе не проявляє, пацієнт не пред'являє особливих скарг. І тільки неприємний запах з порожнини рота на порожній шлунок (вранці) говорить про зараження на ранньому терміні. Це запах аміаку, один з токсинів, яким вона отруює організм.

В процесі свого паразитування вона виробляє багато різних токсинів, які своїм прямим впливом призводять до гастриту, гастродуоденіту, дуоденіту. При зниженні імунітету і наявності обтяжуючих факторів (куріння, вживання алкоголю, фастфуди, нерегулярне харчування тощо), кількість Н.pylori різко збільшується, призводить до утворення поверхневих виразок (ерозії), а потім до відкриття глибоких виразок. Науково доведено прямий зв'язок бактерії з утворенням виразок і раком шлунка.

Тільки точна і своєчасна діагностика хелікобактер пілорі може запобігти серйозні наслідки.

Звідки береться і як передається хелікобактер пілорі вже вивчено повністю, і нерідко його називають сімейним мікробом, так як основний шлях її поширення - побутові контакти. Передається інфекція в побуті через поцілунки (слину), забруднений посуд (частіше в громадських їдальнях), їжу або воду (погано оброблену), загальні рушники для обличчя, помаду, слину домашніх вихованців.

Зараження повітряно-крапельним шляхом (чхання, дихання) неможливо.

Якщо в сім'ї виявляється хворий, інфікований helicobacter pylori, діагностичне обстеження в профілактичних цілях показано всім родичам, які мають контакти з носієм.

Хелікобактер пілорі: симптоми

 • зниження або відсутність апетиту;
 • почуття нудоти;
 • неприємний запах з порожнини рота;
 • болю в животі;
 • відчуття тяжкості в животі;
 • метеоризм і запори;
 • зниження ваги;
 • порушення травлення.

Хелікобактер у дітей має ті ж ознаки і симптоми, що і у дорослих, і часто без виражених проявів.

Перераховані скарги (симптоми хелікобактер) можуть вказувати на інфікування, але остаточне підтвердження дає тільки проведений аналіз на хелікобактер в Києві в умовах медичного закладу або в лабораторії.

ДІАГНОСТИКА

Для її виявлення розроблені кілька способів здачі аналізів на хелікобактер, які так і називаються, аналіз на хелікобактер або тест на хелікобактер пілорі проводиться в Києві.

 1. Найбільш достовірним методом виявлення хелікобактер є біопсія слизової шлунка.

  Під час гастроскопії спеціальним інструментом відкушують маленький шматочок слизової з найбільш зміненої ділянки і наносять відразу на тест систему яка реагує на продукти життєдіяльності бактерії.
  Процес забору матеріалу безпечний і безболісний. У досвідченого ендоскопіста займає 10 секунд.
  Перевага : простота, висока специфічність, результат через 5 хвилин.
  Недолік: проводиться тільки під час гастроскопії.

 2. Виявлення антигенів в калі до бактерії хелікобактер.

  Проводиться тільки в лабораторії і заснований на виявленні продуктів життєдіяльності бактерії в калі людини.
  Перевага : висока специфічність.
  Недолік : скасування всіх медикаментів і спеціальна дієта за 3 дні до здачі аналізу калу на хелікобактер, що проводиться в Києві. Забір матеріалу (кал) самостійно вдома за спеціальною методикою, матеріал (кал) повинен бути упакований в спеціальний стерильний контейнер, при недотриманні всіх вимог результат може бути спотвореним.

 3. Виявлення антигенів в крові до бактерії або аналіз крові на хелікобактер.

  Аналіз крові на хелікобактер пілорі, проводиться в медичному центрі або в лабораторії за доступною ціною. За допомогою реагентів виявляють антитіла в крові, які виробляються імунною системою на присутність бактерії в організмі
  Перевага : простота, не вимагає особливої подготовці. Недолік: мало специфічний, часто дає невірні результат.

 4. Дихальний тест на хелікобактер. Заснований на виявленні в повітрі, що видихається продуктів життєдіяльності бактерії.

  Перевага : особливих немає.
  Недоліки : мало специфічний, часто дає невірні результат.

 5. Мікроскопічний метод з визначенням підвиду бактерії.

  Найчастіше використовується в наукових цілях. На практиці мало застосовується.

Лікування хелікобактер

Лікування хелікобактер комплексне. Метою його є знищення самої бактерії (ерадикація Helicobacter pylori) і усунення запалення органів, відновлення слизової і нормальної роботи всього шлунково-кишкового тракту.

Курс лікування хелікобактер пілорі включає індивідуальний підбір медикаментів, дієту, певний режим дня.

Залежить від віку пацієнта, статі, тривалості хвороби, супутніх захворювань, протипоказань до конкретних груп препаратів (переносимість, алергія і т.п.), наявності хронічних захворювань.

Лікування хелікобактер пілорі призначається і проводиться виключно під контролем фахівця. Як правило відбувається амбулаторно, тобто будинку без відриву від звичайного життя, а іноді вимагає госпіталізації і спостереження в стаціонарі. Самолікування може призвести до незворотних наслідків.

Виявити запалення, ерозії, виразку шлунка і здати аналіз на хелікобактер пілорі можна під час гастроскопії шлунку.

Ціна тесту на хелікобактер в Києві, доступна і становить 150 грн.

Часто задаваемые вопросы Аналіз на Хелікобактер

Що таке аналіз на хелікобактер?

Хелікобактер, антитіла IgG – аналіз, який визначає, чи є в крові антитіла до бактерії Helicobacter pylori і, отже, сама бактерія. Цей мікроорганізм є одним із факторів, що сприяють появі гастриту, дуоденіту, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.

<

Чому важливо зробити аналіз на хелікобактер?

Дихальний тест на хелікобактер пілорі застосовується для первинної діагностики бактерії. Ще використовують для контролю лікувального процесу захворювання та перевірки дієвості терапевтичного лікування.

<

Як можна сплатити медичну процедуру?

Вартість всіх послуг наведена на нашому сайті. Сплатити процедури можна безпосередньо у нашій клініці.

<