Ендоскопія забезпечує широкі можливості у постановці діагнозів та виявленні багатьох серйозних захворювань на ранніх стадіях, що зумовлює позитивні прогнози лікування. Це один із видів обстеження внутрішніх органів. Проводиться за допомогою спеціального приладу ендоскопа, який вводиться через природні отвори та оснащений камерою, підсвічуванням. Також цей прилад ефективний, коли необхідний забір зразків тканин для біопсії. У такому разі обладнання оснащується голкою.

Ендоскопія дозволяє обстежити:

  • тонкий та товстий кишечник;
  • стравохід;
  • шлунок;
  • дванадцятипалу кишку.

З огляду на специфіку процедури важливим етапом є правильна підготовка пацієнта до ендоскопічних методів дослідження. Спочатку збирається анамнез для унеможливлення можливих протипоказань, виявлення алергії на певні препарати.

Підготовчі етапи перед проведенням ендоскопії

Підготовка пацієнта до ендоскопічного дослідження залежить багато в чому від процедури. Але в будь-якому випадку необхідне дотримання дієти протягом двох днів до обстеження. З раціону слід виключити:

  • продукти, багаті на клітковину;
  • їжу, що сприяє підвищеному газоутворенню;
  • солодощі, алкоголь, насіння, т.п.

Найкраще в раціон ввести відварені м'ясо, рибу, крупи. Також гарні легені супи.

Підготовка пацієнта до ендоскопічних досліджень передбачає очищення прямої кишки від калових мас, якщо маніпуляція передбачає запровадження ендоскопа через задній прохід. За наявності проблем зі стільцем у вигляді запорів, за кілька днів до маніпуляції слід розпочати прийом проносних препаратів. Кошти можна вибрати зі списку зазвичай використовуваних вами або їх призначить лікар. Увечері та вранці перед процедурою підготовка хворого до ендоскопічного дослідження зводиться до відмови від прийому їжі, застосування клізми для ретельного очищення прямої кишки від вмісту.

Езофагогастродуоденоскопія передбачає введення ендоскопа через порожнину рота. У цьому випадку підготовка до ендоскопічного дослідження полягає у дотриманні дієти, відмови від їжі безпосередньо перед процедурою.

Перед маніпуляцією можна пити чисту, негазовану воду. У день проведення ендоскопії слід припинити прийом усіх препаратів. Якщо є певний перелік коштів, які необхідно ухвалити сьогодні, їх треба взяти із собою. Після маніпуляції їх можна буде випити.

Час проведення обстеження залежить від типу запланованих заходів (огляд органів, взяття біопсії, лікування тощо). Є можливість застосування анестезії місцевої чи загальної за бажанням клієнта чи рекомендацій лікаря. 

Переваги проходження обстеження та лікування у медичному центрі Endo Expert

У нашому медичному сервісі можете пройти обстеження, лікування та отримати консультації ендоскопіста. У роботі використовується сучасне обладнання Olympus EVIS EXERA II 180 серії. З його допомогою можна розглянути найдрібніші деталі, що забезпечує високоточну постановку діагнозу.

В нас все стерильно. Витратні матеріали використовуються виключно одноразові.

Ми знаходимося у Києві. Записатися на прийом можуть не лише мешканці столиці, а й інших міст. Вибирайте зручний час для запису та приїжджайте. Ми працюємо 7 днів на тиждень.

Клініка розташована у зручному місці з гарною транспортною розв'язкою, що стане великим плюсом для тих, хто не дуже добре орієнтується у цій місцевості. Для зв'язку телефонуйте, замовляйте зворотний дзвінок або звертайтеся через зручний месенджер.