Більшість патологій шлунково-кишкового тракту пов'язано саме з кишечником. Він являє собою орган, який відповідає за травлення і виведення відпрацьованої їжі. Його загальна довжина - 4 м. Орган складається з двох сегментів: товстого і тонкого кишечника.

Наявність різних проблем з кишечником вимагає швидкого вирішення. Попередньо потрібно здати аналізи на патології роботи кишечника. Це дозволить підібрати правильне лікування, харчування.

Симптоми, які вказують на необхідність здачі аналізів

Які аналізи здати для перевірки кишечника визначають наявністю симптомів різного характеру:

  • запор;
  • хворобливі позиви до випорожнення;
  • нудота, блювота, діарея, відсутність апетиту;
  • наявність домішок крові, слизу в калі;
  • болю в животі різної локалізації;
  • втрата ваги;
  • метеоризм, здуття;
  • висип на тілі (є ознакою серйозної інтоксикації).

Аналізи для перевірки кишечника відрізняються в залежності від патології. Тонкий відділ кишечника відповідає за перетравлення, всмоктування корисних речовин з їжі, товстий сегмент - формування, відведення калу. Щоб перевірити, як працює кишечник здають лабораторні та інструментальні аналізи.

Лабораторні методи діагностики

У будь-якому випадку при хворобах кишечника здається загальний аналіз крові. Необхідний для допоміжного діагностування запалень, паразитарних інвазій, кровотеч, патологій всмоктування. Також на патології всмоктування поживних речовин кишечником може вказати біохімічний аналіз крові.

Загальні дослідження урини призначається при тривалій блювоті, діареї.

Для визначення місця локації проблеми (товстий або тонкий сегмент) слід здати копрологіческіе аналізи, що відводяться кишечником мас. На їх підставі складається первинний діагноз. Копрограма дає загальну картину, повністю описує хімічний склад калу. Можливість зразкового визначення локалізації патології, дозволяє вибрати будь інструментальні аналізи потрібно здати для більш детальної перевірки кишечника.

Інструментальні методи діагностики

Інструментальні аналізи для перевірки стану кишечника є більш точними. За допомогою деяких приладів здійснюються лікувальні маніпуляції.

Інструментальні аналізи, щоб перевірити кишечник:

Фиброгастроскопия - методика, що дозволяє досліджувати стравохід, шлунок, верхні області тонкого кишечника. Для цього застосовується ендоскопічна трубка з камерою на кінці. Вводиться через ротову порожнину.

Колоноскопія - метод діагностики, який дозволяє досліджувати повністю весь кишечник. Для проведення маніпуляції гнучкий ендоскоп вводиться через анальний отвір. Дозволяє визначити поліпи, виразки, запалення, поліпи.

Біопсія - проводиться, якщо виявлені пухлини або поліпи. Зразок тканини береться з вогнища запалення при колоноскопії.

Підбираючи, які аналізи потрібно здати, щоб перевірити кишечник, враховується ряд факторів. Дослідження можуть бути спрямовані на діагностику і лікування. Це відноситься до колоноскопії.

Діагностична процедура дає повну картину стану органу. Дозволяє виявити хворобу Крона, коліт, ранні стадії онкології, дивертикуліт, неспецифічний виразковий коліт, а також провести біопсію, хромоскопія.

Терапевтична колоноскопія проводиться при необхідності видалення поліпів, сторонніх тіл. Діагностична маніпуляція може перерости в лікувальну за погодженням з пацієнтом.

Проведення колоноскопії може бути болючим і неприємним пацієнтові. В такому випадку можливий медичний сон з використанням наркозу.

При діагностиці важливо не тільки правильно підібрати, які аналізи здати, щоб перевірити кишечник. Значення має якість обладнання в діагностичному центрі, кваліфікація фахівців. Endo Expert пропонує широкий перелік маніпуляцій, що дозволяють визначити серйозність патології.

Повне обстеження проводять висококваліфіковані фахівці. Використання якісного обладнання відкриває можливість діагностувати на ранніх стадіях ракові пухлини, поліпи та інші захворювання, що протікають безсимптомно на перших фазах. Більш докладні дані можете подивитися на офіційному сайті центру.