Узкоспектральная візуалізація (NBI) - це нова технологія для оптичного діагностування захворювань органів шлунково-кишкового тракту, яка застосовується в різних областях медицини і дозволяє відображати на результатах досліджень не просто стінки порожнистих органів, а й дрібні структури судин і капілярів, слизової оболонки.

Щоб досягти максимальної контрастності для поліпшення якості гастроентерологічних досліджень в методі цифровий хромоскопія шлунка, стравоходу або кишечника використовуються хвилі тільки тієї довжини, які можуть бути поглинені гемоглобіном. Ряд найважливіших досліджень вчених довів ефективність і цінність технології, особливо при виявленні раку на ранніх стадіях і незначних змін слизової оболонки травних органів.

Клінічні та практичні переваги технології

Нижче описані ключові переваги цифрової хромоендоскопіі:

  • одна технологія ефективно підходить для вирішення різних завдань і маніпуляцій;
  • підвищення результативності терапії захворювань за рахунок більш точного аналізу слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту;
  • виявлення раку на ранніх стадіях, за рахунок чого призначається своєчасне лікування, яке знищує хворобу в зародку;
  • визначення особливостей і властивостей тканин, що вистилають внутрішні поверхні органів в режимі реального часу, тобто, безпосередньо в процесі дослідження;
  • Також не потрібно ніякої підготовки до маніпуляції з боку пристосувань - одна кнопка дозволяє моментально запустити апарат і активувати його для початку діагностики.

Можливості для точно аналізу, доведені незалежними дослідженнями

Якщо говорити про діагностування хвороб стравоходу, то селективна хромоскопія дозволяє більш надійно і ефективно провести дослідження поверхні органу і визначити навіть найменші прояви синдрому Барретта - патологічні зміни слизової.

У порівнянні з ендоскопією з використанням білого світла (WLE), віртуальна хромоскопія дозволяє істотно збільшити відсоток виявлення плоскоклітинного раку не тільки на глибині, але і безпосередньо в верхніх відділах глотки поблизу голови і шиї.

У випадку з товстою кишкою, вітальна хромоскопія допомагає швидше діагностувати поліпні освіти на ранніх стадіях зародження і ефективно усувати їх без виконання біопсій на дослідження злоякісності новоутворень. Це не тільки робить відвідування лікаря більш комфортним, але і здешевлює процедуру аналізу.

На основі методу хромогастроскопіі NBI створена класифікація NICE, що дозволяє швидко і точно визначати аденоми і гіперпластичні поліпи в шлунку і кишечнику.

Система EVIS EXERA III

Для узкоспектральной гастроскопії застосовується система EVIS EXERA III. Вона дозволяє отримувати зображення слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту в найкращій якості. Все це досягається за рахунок поліпшення освітлення камери, використання чутливої ​​матриці і функції придушення шумів на 3D-зображеннях. Система забезпечує огляд до двох разів більшої відстані, ніж попередні апарати і аналоги конкурентів.