Ендоскопічні дослідження дозволяють проводити точні ефективні обстеження і лікування проблем, пов'язаних з кишечником. Однією з процедур, що входять до переліку ендоскопічних дослідження є Ректосігмоскопія. Вона дозволяє обстежити 20-30 см прямого кишечника і частина сигмовидної кишки на предмет онкології, наявності свищів, поліпів, інших наростів, джерел кровотечі. Показана для діагностики проблем зі стільцем, непрохідності кишечника, геморою, інших відхилень.

При Ректосігмоскопія можуть бути взяті зразки біопсії. Також маніпуляції дозволяє проводити малоінвазивні втручання у слабких пацієнтів, дітей, видаляти поліпи, т. П.

Підготовка кишечника до ректороманоскопії є важливим заходом на шляху до досягнення високої результативності досліджень. На першому етапі підготовка до ректороманоскопії дієта, на другому - ретельне очищення кишечника.

Підготовка пацієнта до ректороманоскопії обов'язковий захід. При ускладнених випадках, в екстреній ситуації може бути проведена ректороманоскопия без підготовки.

Підготовка до ректороманоскопії: харчування

Підготовка до обстеження прямої кишки починається за 2-3 діб до маніпуляції. Харчування перед ректороманоскопією має бути щадним. У раціоні залишають м'ясо, рибу, птицю нежирних сортів, кисломолочні продукти, з круп - добре проварені білий рис на воді. Хлібобулочні вироби виключають повністю або залишають тільки галетное печиво. З пиття краще віддати перевагу чисту воду, без газу.

З вечора перед процедурою потрібно перейти на воду. Виконується дослідження натще.

Підготовка до ректоскопии прямої кишки: очищення кишечника

Пацієнтам важливо розуміти, як готуватися до ректороманоскопії, за який проміжок часу слід проводити очистку кишечника. З препаратів з проносним ефектом, що володіють м'яким дією, можуть бути призначені:

  • Мовіпреп;
  • Мікролакс;
  • Лавакол.

Підготовка до Ректосігмоскопія за допомогою проносних проводиться строго за схемою, складеної лікарем. Важливо чітко дотримуватися тимчасові рамки.

Підготовка до ректороманоскопії клізмою виконується ввечері і вранці перед процедурою. З вечора в проміжку з 18.00 до 20.00 ставиться клізма перед ректороманоскопією обсягом 1,5-2 л. Маніпуляція виконується двічі. Ранкова процедура аналогічна. Якщо після другого промивання води містять домішки калових мас, потрібна додаткова клізма.

Підготовка хворого до ректороманоскопії з клізмою проводиться тільки теплою питною водою. Орієнтовна температура рідини +35 ... 37 ° С. Якщо підготовка до ректороманоскопії проводиться дуже холодною водою, це підвищує тонус сфінктера.

Де пройти обстеження?

ENDO Expert - київський діагностичний центр, що пропонує ендоскопічні дослідження різної складності, лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Тут пацієнти зможуть дізнатися все про ендоскопії прямої кишки, підготовці, отримати консультації щодо подальших дій. Як підготуватися до ректороманоскопії і діяти після проходження обстеження розповість досвідчений ендоскопіст з великим стажем роботи. Дослідження в центрі проводяться на сучасних цифрових апаратах високої точності.

Запис на обстеження прямої кишки, консультації про проходження підготовки можна отримати за телефонами, вказаними на сайті центру. Працює клініка сім днів на тиждень. Запис відкрита для всіх бажаючих. У роботі використовуються якісні одноразові витратні матеріали, кращі дезінфекційні засоби.