Ендоскопічні дослідження дозволяють визначити з високою точністю більшість патологій, що виникають в кишечнику. Серед таких маніпуляцій колоноскопія і Ректосігмоскопія. Процедури не є протиставленими один одному, а призначаються в певних випадках. Відрізняються за механізмом проведення, тривалості, іншим параметрам.

Ректосігмоскопія під наркозом не проводиться. Якщо це діагностична процедура, то захід займає 5-15 хвилин. Можлива Ректосігмоскопія з седацией уві сні для забезпечення комфорту пацієнтів, коли потрібні лікувальні маніпуляції.

Показання до проведення

Ректороманоскопія з наркозом проводиться для:

  • діагностики пухлин;
  • передпідготовки до гінекологічних операцій;
  • дослідження слизових на предмет свищів, поліпів, інших новоутворень;
  • діагностики та лікування геморою.

За допомогою маніпуляції вдається точно визначити причини частих запорів та інших порушень стільця, появи в калі слизу, гною, кров'яних згустків, болей неясної етіології, що виникають в кишечнику. Ректороманоскопія під наркозом дозволяє акуратно видалити поліпи, взяти біопсію, усунути кровотечі. Непрохідність кишечника лікується у слабких хворих, установкою саморозширювальні стента. Призначаються маніпуляції не тільки дорослим, але й дітям. Щоб під час маніпуляції не завдати дитині шкоду, проводиться Ректосігмоскопія під наркозом.

Протипоказання

Ректосігмоскопія з седацией уві сні дозволяє усунути невеликі кровотечі, але, якщо це глобальне кровотеча, маніпуляція протипоказана. Також процедура не проводиться при:

  • серцевої, ниркової, печінкової недостатності;
  • гострих періодах хвороб малого таза;
  • перитонитах;
  • перфорації кишечника;
  • інфарктах.

Попередньо обов'язкове проба на седативний препарат. При будь-яких негативних реакціях організму, маніпуляція протипоказана.

Підготовчі заходи

Ректороманоскопія під наркозом вимагає попередньої підготовки. Головне завдання - повне очищення кишечника від вмісту. Щоб полегшити процес, за 2-3 доби призначається дієта, що включає тільки кисломолочні продукти, нежирні сорти риби, м'яса, майже повністю виключає борошняне.

Очищення кишечника проводиться за допомогою клізми. Також в окремих випадках призначають схематичний прийом проносних препаратів.

Як проводиться маніпуляція?

Ректоскопія з наркозом проводиться в положенні лежачи. Пацієнт вкладається на лівий бік. Потім доктор пальпаторно перевіряє стан внутрішньої порожнини ануса. Прилад обробляється спеціальним гелем, вводиться в задній прохід. Далі виконуються діагностичний огляд, взяття біоматеріалу на аналізи або лікувальні втручання.

Чому варто звернутися в ENDO Expert?

ENDO Expert - київський діагностичний центр, що пропонує ендоскопічні дослідження та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. У клініці працюють досвідчені фахівці, встановлено високотехнологічне обладнання, що забезпечує високу ефективність, швидкість і безболісність процедур.

У практиці використовуються сертифіковані знезаражувальні розчини. Всі витратні матеріали одноразові. Центр знаходиться в зручній точці Києва, до якої не складно дістатися з будь-якого району.

Записатися на прийом до ендоскопісту або проходження обстеження можна за телефонами. Ціни представлені в прайсі на сайті. Працює центр 7 днів в тиждень, що дозволяє не відпрошуватися з роботи для відвідування лікаря, а записатися на вихідний.