Кишечник включає два відділи: товстий, тонкий. Його загальна довжина становить близько 7-8 м. Злоякісні і доброякісні новоутворення можуть формуватися в будь-якій ділянці органу. Своєчасне лікування на початкових стадіях дає можливість повністю позбавити пацієнта від онкологічного захворювання. Аналізи при онкології кишечника відіграють важливу роль в ранньому визначенні патології. Тип досліджень підбирається в залежності від багатьох факторів.

Особливості класифікації захворювання

Симптоматика онкологічного захворювання може сильно варіюватися. Це залежить від місця розташування пухлини.

Новоутворення формується з певного типу клітин. Залежно від цього визначається і тип онкології. Пухлини можуть бути мляво- і швидко зростаючими, схильними до метастазування. Всі ці фактори безпосередньо впливають на симптоми, їх інтенсивність.

Симптоматична картина

Як і багато інших різновидів раку, пухлини в кишечнику не дають конкретної симптоматики, що вказує саме на їх наявність, на початковій стадії. Прояви швидше носять загальний характер. Серед них:

  • різні відхилення в перистальтике;
  • зниження ваги без видимих ​​причин;
  • слабкість, підвищена стомлюваність;
  • наявність крові в калі.

Можуть спостерігатися зміни в смакових перевагах. Дані ознаки зазвичай не викликають стурбованості. Пацієнти приходять до лікаря, коли картина приймає більш серйозний характер.

З ростом пухлини приєднуються больові відчуття. Виникає нудота, блювота, що супроводжуються підвищенням температури. Може мати місце тривалий запор, який змінюється виснажливої ​​діареєю. Це далеко не всі симптоми, які можуть виникати на тлі пухлини. Провідну роль відіграє її локалізація і швидкість росту.

Діагностика онкології

Ідентифікація патології на початкових етапах ускладнюється не тільки прихованою симптоматикою, але і неефективністю певних методів діагностики щодо невеликого новоутворення.

Промацати наявність новоутворення через передню стінку очеревини можливо виключно, коли воно досягне декількох сантиметрів. Є ймовірність визначення новоутворень в прямій кишці методом пальпації при ректальному обстеженні.

Лабораторні способи дають шанс припустити наявність раку кишечника в сукупності з симптомами, тому при відвідуванні лікаря призначають аналіз крові на згортання і загальний. Про додаткові аналізах йтиметься, якщо в крові покаже анемію, лейкоцитоз.

Аналіз сечі при раку кишечника дає інформацію про відмерлих ДНК-структурах. Всі клітини відрізняються певним життєвим циклом. Згодом вони відмирають, а замість виникають нові. До раковим клітинам це також відноситься. Відмерлі ДНК частково виводяться з сечею.

Аналіз калу при раку кишечника рекомендується при наявності анемії в попередніх дослідженнях. Важливим залишається питання чи можна з аналізу калу визначити рак кишечника. За допомогою даного тесту встановити патологію вийде. Навіть явне наявність крові в калових масах, слизу або гною може бути симптомом інших захворювань.

Виявити рак кишечника на пізніх етапах дозволяють симптоми і аналіз крові на онкомаркери. Найбільш поширений маркер РЕА. Для діагностики початкової стадії недоцільне, т. К. В цей період показує вкрай низьку чутливість.

Аналіз онкології кишечника буде найбільш точним, якщо вдатися до інструментальних методів:

  • ректороманоскопии внутрішнє обстеження дистальної області кишечника в межах 30 см, з можливістю взяття біопсії з підозрілих ділянок;
  • ирригоскопии рентген після бариевой клізми, що дозволяє виявити порушення в рельєфі тканин (онкологія, поліпи) розмірів від 1 см;
  • фіброколоноскопії дослідження всіх відділів товстого кишечника з можливістю взяття біопсії.

Останній метод може проводитися в профілактичних цілях. Допомагає виявити захворювання ще до появи симптомів.

Endo Expert клініка з найкращим обладнанням, що дозволяє провести повне обстеження на рак кишечника незалежно від того чи є симптоми, а також здати лабораторні аналізи, отримати лікування. Для запису звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті.