Болі в животі - настільки поширене явище, що кожна людина відчуває їх у той чи інший момент. Існують десятки причин, через які у вас може хворіти живіт. Більшість причин не є серйозними, і симптоми швидко минають. Як правило, для вирішення проблеми не потрібно шукати рішення далі за свою кухню.

1. Бітери та содова

Бар - це, напевно, останнє місце, де ви б подумали шукати полегшення від нудоти, але багато людей клянуться п'ятьма-шістьма краплями коктейльних біттерів, змішаних у склянці холодного тоніка, содової або імбирного елю.

Більшість поширених марок біттерів містять суміш таких трав, як кориця, фенхель, м'ята та імбир. Можливо, саме завдяки цим інгредієнтам біттери допомагають деяким людям полегшити нудоту.

Хочете спробувати? Ось кілька наших улюблених напоїв:

Ароматичні біттери Ангостура

Бітери Пейшо

Q Тонізуюча вода

2. Імбир

З давніх-давен люди зверталися до імбиру як до панацеї від усього - від болю до нудоти. І це не просто давня казка. Дослідження показали, що імбир може бути дуже ефективним засобом лікування деяких видів розладу шлунка.

Як природний протизапальний засіб, імбир доступний у багатьох формах, і всі вони можуть допомогти. Імбирні жувальні цукерки та добавки легко приймати, у той час як інші люди віддають перевагу імбиру у вигляді напоїв. Спробуйте натуральний імбирний ель або подрібніть свіжий корінь імбиру та заваріть чай. Імбир буває різних видів.

3. Ромашковий чай

Чашка ромашкового чаю допоможе полегшити біль у разі розладу шлунка, оскільки діє як протизапальний засіб. Ці протизапальні властивості допомагають м'язам шлунка розслабитися, що може зменшити біль від спазмів та судом.

4. Дієта BRAT

Кожен батько малюка знає про дієту з бананів, рису, яблучного пюре та тостів (BRAT) для заспокоєння розладу шлунка. Вона може допомогти при нудоті чи діареї.

Дієта BRAT містить продукти з низьким вмістом клітковини та високим вмістом в'яжучих речовин. Жоден із цих продуктів не містить солі або спецій, які можуть ще більше посилити симптоми. Ця несмачна дієта - ідеальний варіант для тих випадків, коли вам погано, але все одно потрібно щось з'їсти. Спробуйте пересмажити тост – вважається, що обвуглений хліб зменшує нудоту.

5. М'ята

М'ята часто згадується як засіб від нудоти і розладу шлунка, оскільки ментол, що міститься в її листі, є природним анальгетиком, або знеболюючим засобом.

Спробуйте:

заварювання чашки м'ятного чи м'ятного чаю

нюхати м'ятний екстракт

смоктання м'ятних льодяників

жування самого листя

Це допоможе впоратися зі шлунковими болями та полегшить почуття нудоти.

Замовляйте! Тримайте цей засіб під рукою.

6. Яблучний оцет

Якщо у вас є можливість, спробуйте приймати цей кислий продукт за їдальнею ложкою, щоб нейтралізувати розлад шлунка. Занадто міцний? Змішайте столову ложку з чашкою води та чайною ложкою меду та повільно випийте.

Кислоти в яблучному оцті можуть допомогти зменшити перетравлення крохмалю, дозволяючи йому потрапити до кишечника та зберегти бактерії в кишечнику здоровими. Деякі люди вживають по ложці щодня як профілактичний захід.

7. Нагрівальна подушка

Можливо, грілка або пляшка з гарячою водою заспокоюють вас, коли ви почуваєтеся хворим, тому притисніться до своєї ковдри і заспокойтеся, поки симптоми не пройдуть.

Тепло на животі відверне вас від спазмів та болю, а тепло допоможе розслабити м'язи та зменшити нудоту. Однак не залишайте його увімкненим занадто довго, тому що ви можете пошкодити шкіру від надмірного використання.

Коли звертатися до лікаря

Проблеми зі шлунком іноді дійсно вказують на серйознішу проблему. Тривале блювання піддає вам ризик зневоднення. Пиття води маленькими ковтками може допомогти запобігти зневодненню. Зверніться до лікаря, якщо вам важко пити воду довше шести годин. Вам також слід викликати лікаря, якщо ви відчуваєте нудоту або біль та дискомфорт у шлунку протягом більше 48 годин.

Якщо ви помітили, що у вас постійно виникають проблеми зі шлунком після вживання певних продуктів або занять певними видами діяльності, поговоріть із лікарем про свої симптоми під час наступного візиту. Можливо, це дрібниця, але швидкий візит до сімейного лікаря може виключити хворобу Крона, харчову алергію чи будь-які інші проблеми.