Колоноскопія це дослідження товстої кишки для візуалізації внутрішньої частини кишечника. Завдяки досягненням у галузі медичних досліджень та мініатюризації колоноскопія виконується за допомогою гнучкої керованої парасольки, яка оснащена спеціальною камерою. Той, хто робить колоноскопію, може ефективно визначити захворювання кишечника навіть на ранніх стадіях.

Навіщо потрібна колоноскопія?

Пацієнти з проблемами кишечника повинні не налагоджувати колоноскопію, яку лікар робить швидко та безболісно. Основними симптомами, що вимагають такого обстеження, вважаються:

  • симптоми кровотечі із товстої кишки;
  • проблеми з випорожненням кишечника (чергування діареї та запору, нерегулярні або болючі випорожнення, зміни зовнішнього вигляду стільця);
  • залозодефіцитна анемія;
  • біль у животі, особливо пов'язані з анемією;
  • хвороба Крона чи пухлини.

Важливо, щоб лікар, який проводить колоноскопію, був заздалегідь повідомлений, з якими проблемами прийшов пацієнт. Також така процедура рекомендується як щорічне профілактичне обстеження. Колоноскопію, яку лікар призначає, можуть застосовувати для виявлення точного діагнозу визначення етіології та вибору найбільш відповідної схеми лікування.

Як проводиться процедура?

Обстеження проводиться після того, як лікар спрямовує на колоноскопію. Воно виконується за допомогою ендоскопа і триватиме не більше півгодини. Лікар, який робить колоноскопію проводить обстеження, уважно оглядає слизову оболонку кишечника. Також він може взяти фрагменти тканини для лабораторного та гістопатологічного аналізу, якщо слизова оболонка виглядає ненормально. Наприклад, біопсію беруть за підозри на неопластичні зміни, запальне захворювання кишечника. Інструменти для біопсії вводять через спеціальний канал колоноскопа. Вони дозволяють залежно від ситуації та показань збирати фрагменти слизової оболонки. Під час такого обстеження лікар може виконувати різні процедури, наприклад, видаляти поліпи, доброякісні новоутворення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, що розростаються всередині кишечника. Для видалення поліпів застосовуються різні ендоскопічні інструменти. Поліпи можна видалити повністю або частково.

Лікар ендоскопіст проводить процедуру і вирішує якийсь метод використовувати. Видалені поліпи або їх фрагменти під час обстеження видаляються з кишечника та вирушають на гістопатологічне дослідження. Капсульна ендоскопія при захворюваннях товстої кишки з діагностичної ефективності не поступається класичній колоноскопії. Це дозволяє точно візуалізувати зміни, і це набагато комфортніше обстеження для пацієнта. ніж класична колоноскопія. Однак він не дає можливості взяття біопсії та проведення процедур. Таким чином, капсульна ендоскопія товстої кишки не може повністю замінити колоноскопію. Однак у багатьох випадках це дозволяє прийняти подальше рішення — чи фармакологічне, ендоскопічне або хірургічне лікування. Віртуальна колоноскопія, що полягає у створенні тривимірного зображення товстої кишки на основі серії зображень, отриманих за допомогою комп'ютерної томографії або магнітно-резонансної томографії, дозволяє оцінити слизову оболонку та стінки кишечника. Оцінка стінки кишечника дуже важлива, коли поразки, такі як ракові інфільтрати, поширюються на стінку кишечника. Обстеження комфортніше, ніж обстеження ендоскопом. Однак неможливо оцінити слизову оболонку та отримати біопсію.

Який лікар проводить колоноскопію?

Ендоскопічну діагностику проводить лікар ендоскопіст. Він проводить обстеження за допомогою спеціального обладнання. Воно дозволяє швидко оцінити стан кишечника. Така процедура проводиться під місцевою або загальною анестезією після консультації з анестезіологом. Медикаментозний супровід робить процедуру практично безболісною. І головне, що вона є абсолютно безпечною для здоров'я людини.