Що таке Ректосігмоскопія? - це процедура дослідження прямого кишечника і відділу сигмовидної кишки. Ректосігмоскопія або ректороманоскопія кишечника відноситься до ендоскопічних методів дослідження. Проводиться за допомогою ректороманоскопа.

Ректосігмоскопія що це? - маніпуляція, що дозволяє обстежити 25-30 см внутрішньої порожнини кишечника. Якщо порівнювати з колоноскопією, виходить, що ректороманоскопия це такий захід, який забезпечує швидкий доступ до слизових, дозволяє визначити патології, провести необхідні лікувальні маніпуляції, але набагато швидше і майже безболісно. Якщо перший вид досліджень може тривати від 30 хвилин до години, то процедура ректороманоскопия проводиться протягом 10-15 хвилин, не вимагаючи додаткового знеболення анестетиками. При наполегливе прохання пацієнта або рішенням лікаря в якості знеболюючого можуть застосовуватися седативні препарати.

Ректороманоскопія: як роблять, показання та протипоказання

Більшість пацієнтів не знають, що це Ректосігмоскопія діагностична і як проводиться. Звичайно делікатні дослідження в області заднього проходу викликають занепокоєння з приводу болючих відчуттів, можливості отримати пошкодження. Ректосігмоскопія кишечника є цілком безпечною процедурою.

Як роблять ректороманоскопию:

  • пацієнт укладається на лівий бік або встає на кушетці в колінно-ліктьову позу (цей варіант кращий);
  • перед тим, як роблять ректоскопію, проводять огляд методом пальпації на предмет тонусу сфінктера, наявності отечностей, пр .;
  • далі йде обробка ректоскопа мастильним складом;
  • введення приладу в анус;
  • нагнітання повітря, з подальшим просуванням трубки;
  • виведення зображення на екран.

Наступне питання, яке часто задають пацієнти: скільки Ректосігмоскопія триває? Все залежить від того, проводиться лікувальна Ректосігмоскопія або діагностична. Якщо потрібне втручання, захід може займати до 40 хвилин. При діагностиці достатньо 10-15 хвилин.

Коли призначають ректороманоскопию:

  • болю в прямій кишці;
  • проблеми зі стільцем різного характеру;
  • домішки гною, слизу, крові в випорожненнях.

Також призначається Ректосігмоскопія при геморої з метою діагностики і лікування. Маніпуляція дозволяє виявити місце розташування і наявність свищів, поліпів, ранні ракові новоутворення. Ефективна при діагностиці ендометріозу.

Ректосігмоскопія при місячних не проводиться. Протипоказання, пов'язані з ректороманоскопією: постінфарктний стан, ниркова, печінкова, серцева недостатність, загострення захворювань малого таза.

Підготовка до процедури

Перед тим, як робиться ректороманоскопия, дієта протягом 2-3 діб є обов'язковим заходом. Також перед тим, як зробити ректороманоскопию необхідно очистити кишечника за допомогою клізми або спеціальних проносних препаратів, наприклад, за схемою ректороманоскопия Мікролакс, яка призначається лікарем.

Де зробити ректороманоскопию в Києві?

Обстеження кишечника ректороманоскопія має проводитися в спеціалізованому центрі. У ENDO Expert на Ректосігмоскопія до Києва можуть записатися всі бажаючі. Центр працює 7 днів на тиждень. На Ректосігмоскопія ціна вказана в прайс-листі на сайті. Вартість Ректосігмоскопія відрізняється в залежності від особливостей маніпуляції. Наприклад, коли проводиться тільки аноскопія ректороманоскопия діагностична ціна буде нижче, ніж, коли показана ректороманоскопія з біопсією, видалення поліпів, інші види лікування.

Якщо шукаєте де зробити ректороманоскопию, звертайтеся в центр ENDO Expert. Тут працюють кращі фахівці в області ендоскопії. У розпорядженні співробітників високотехнологічний ректороманоскоп й інші прилади для проведення подібних обстежень, лікування.

Пацієнти можуть записатися на огляд проктолога, ректороманоскопию за телефонами, вказаними на сайті. Також в віддаленому режимі можна дізнатися, що це таке ректороманоскопия, скільки коштує процедура, як проводиться.