Ректосігмоскопія показання до діагностики

Ректосігмоскопія або колоноскопія - лікувально-діагностична процедура, що дозволяє отримати дані про стан внутрішньої порожнини прямої і сигмовидної кишки. Одна з різновидів ректальних ендоскопії поряд з ректороманоскопією і ректоколоноскопіей (колоноскопія). Кожна процедура доцільна для певних випадків, має свої відмінності.

Відмінності між видами ендоскопії

Відмінності Ректосігмоскопія або колоноскопії від ректороманоскопии в досліджуваних областях. У першому випадку проводиться діагностика стану всього кишечника. Другий варіант дозволяє обстежити ділянку кишки до 30 см. Є й інші відмінності, наприклад, як проводиться ректороманоскопія, а також показання, протипоказання та ін.

Процедури не є протиставленими. Кожна з них доцільна в конкретному випадку.

Проведення і свідчення ректороманоскопии

Ректороманоскопія під наркозом не проводиться. Огляд займає 5-15 хвилин в залежності від наявності / відсутності калових мас. Якщо кишечник не до кінця очищено, доводиться виймати інструмент, проводити додаткове очищення, а потім продовжувати процедуру.

Маніпуляція викликає мінімальний дискомфорт. Набагато легше переноситься пацієнтами.

З огляду на, як робиться ректороманоскопия вона доцільна для визначення причин:

 • кровотечі;
 • діареї;
 • болів в області шлунково-кишкового тракту;
 • безпричинного на перший погляд зниження ваги;
 • наявності розширення кишечника.

Ректороманоскоп - прилад, який використовується для проведення маніпуляції. Він виглядає, як порожня трубка, оснащена камерою, елементами для подачі повітря і іншими додатковими деталями, які можуть знадобитися в ході діагностики. При проведенні маніпуляції можливе видалення поліпів, взяття зразків на біопсію.

Проведення і показання до ректосігмоскопія

Ректосігмоскопія проводиться за допомогою гнучкого відеоректосігмойдоскопа. Є досить болючою маніпуляцією. Може займати близько 1 години.

З огляду на, як проводиться Ректосігмоскопія, часто практикується її здійснення з седацией уві сні або під наркозом. Показаннями до процедури Ректосігмоскопія є:

 • часті запори;
 • больові відчуття в кишечнику;
 • виділення у вигляді крові, слизу, гною;
 • здуття живота;
 • передпідготовки до операцій по гінекології;
 • діагностика пухлин кишечника.

Ректосігмоскопія ще й лікувальна маніпуляція. З її допомогою можна видалити поліпи, провести біопсію, зупинити кровотечу. При непрохідності кишечника через звуження в певній ділянці, є можливість установки саморозширювальні стента. Такий підхід практикується в якості малоінвазивної операції у слабких пацієнтів.

Ректосігмоскопія може бути показана і дитині. Ректосігмоскопія дітям проводиться з седацией уві сні, що повністю безпечно і дозволяє провести точну діагностику.

Обов'язково варто врахувати протипоказання до Ректосігмоскопія:

 • інфаркт;
 • перитоніт;
 • гостра легенева, серцева, ниркова недостатність;
 • кровотеча - в 90% випадків виходить усунути їх за допомогою процедури, але при великій крововтраті вона протипоказана.

Маніпуляція не проводиться, якщо стан пацієнта оцінюється, як важкий. Також в разі поганої згортання крові або прийомі даху розріджують препаратів.

Підготовка до Ректосігмоскопія

Діагностична Ректосігмоскопія вимагає особливої ​​підготовки. На кілька днів призначається спеціальна дієта. Також показана механічна або хімічна очистка. Перший варіант передбачає використання клізми, другий - спеціальних проносна препаратів.

Діагностична рекстосігмоскопія у дітей і дорослих буде відрізнятися за ціною в залежності від декількох факторів, наприклад, з біопсією, перед операційна підготовка, при геморої та інше. Збираючись зробити ректосігмоскопія прямої кишки в Коломиї, можна уточнити вартість, повідомивши лікаря свій діагноз.