Поліпектомія - операція з видалення поліпів у кишечнику, шлунку або матці ціна на яку поступово знижується. Тепер хірургія в цій області стала доступнішою, тому пройти обстеження і запобігти серйозне захворювання може кожен.

Поліпи є нарости з ущільненої внутрішньої тканини, що вистилає орган травної системи. Якщо під час колоноскопії або ректороманоскопії помічений поліп, то його потрібно оперативно видалити. Вся справа в тому, що колоректальний рак в більшості випадків виникає через таких наростів.

Види поліпектомію

Ендоскопічна поліпектомія - не тільки видалення новоутворень в кишечнику. Також операцію з вирізання поліпів виконують в шлунку і в матці. Поліпектомія ендометрія показана жінкам, чия внутрішня слизова оболонка тіла матки через спадкових факторів або гормональних порушень почала обростати доброякісними утвореннями. Приблизно 2-5% з них можуть переродитися в рак.

Під Поліпектомія шлунка і товстої кишки розуміється видалення таких же поліпів, що виникли в результаті запальних процесів. Їх знаходять при гастроскопії або колоноскопії.

В кожному окремому випадку поліпектомія в гінекології і гастроентерології проводиться або під місцевим знеболенням, або під загальним наркозом.

Вибір препарату і методу залежить від кількості поліпів, і їх розміру, доброякісності. Найчастіше застосовують саме малоінвазивні методи, які передбачають проведення втручання під місцевою анестезією.

Знеболювання необхідно для отримання швидкого доступу до освіти. Саме ж видалення лазером або електрокоагуляційної петлею болю не викликає

Причини виникнення поліпів

Поліпи виникають в будь-якому віці, але частіше за все спостерігаються у дорослих (35-40 років).

Під час ендоскопічної поліпектомія сигмовидної або прямої кишки і шлунку видаляються поліпи, які могли утворитися через:

Вікового фактора. Більшість пацієнтів - люди середнього та похилого віку. Регулярна колоноскопія показана всім людям після 55 років.

Спадковість. Часто призводить до утворення поліпів саме цей фактор.

Запалення. Хронічні запальні процеси іноді провокують виникнення наростів, що видаляються під час ендоскопічної поліпектомія товстої і прямої кишки.

Роль грає і неправильне харчування. Вживання великої кількості смажених і копчених страв замість молочних і рослинних продуктів призводить до запалень і зміни складу мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Симптоми виникнення поліпів

Якщо говорити поліпах в кишечнику або шлунку, то для них характерно безсимптомний перебіг. Залежно від виду новоутворень, симптоми на більш пізніх стадіях розвитку розрізняються:

  • Фіброзні. Призводять до болючої дефекації і послаблення стільця, появі гною і слизу в калі.
  • Аденоматозні (залізисті). Виділяють підвищену кількість слизу, послаблювальну стілець.
  • Ворсинчасті. Часто кровоточать, що також можна визначити по калу з домішками крові.
  • Довгоногі. Приносять дискомфорт при дефекації, а якщо виникають поблизу анального отвору, то можуть навіть випадати.

Методи видалення поліпів

Поліпектомія ендометрія, як і інші подібні види втручань, виконуються двома різними способами:

  • традиційними;
  • малоінвазійними.

Найчастіше застосовується саме другий підхід.

Видаляються поліпи:

  • радіохвильовим випромінюванням;
  • лазерної Поліпектомія;
  • електрокоагуляційної петлею.

Ці техніки мають відразу декількома перевагами: не вимагають розкриття черевної порожнини і проводяться безкровним методом. Вони також практично не вимагають відновлення організму після операції. Пройти діагностику і записатися на поліпектомію в Києві можна через сайт клініки ENDO Expert. Також пропонується замовити зворотний дзвінок для узгодження деталей профілактичних оглядів та лікування.