Стентування - це операція по імплантації стента в просвіт порожнистих органів. Встановлюється пристосування зазвичай в стравохід, а рідше - в шлунок або кишечник. Онкологічні захворювання стравоходу найчастіше призводять до смерті в порівнянні з іншими раковими утвореннями, локалізованими в шлунково-кишковому тракті. Щороку у 480 тисяч чоловік діагностують рак стравоходу на пізній стадії, коли хірургічне втручання протипоказане. Для лікування і полегшення стану вдаються до стентування стравоходу, ціна на яке навіть в Києві доступна всім.

Що таке стент?

Стент (стравохідний, шлунковий, артеріальний і будь-який інший) - це спеціальне пристосування, яке виготовлено у вигляді пружного сітчастого металевого або полімерного каркаса, що поміщається в просвіт порожнистих внутрішніх органів. Необхідна процедура для розширення ділянки, повністю стисненого або частково звуженого патологічним процесом.

За допомогою нітінолових стента, а саме такі якісні розширювачі застосовуються професіоналами клініки ENDO Expert, можна забезпечити проходження по органам фізіологічних рідин і їжі. Стентування ефективніше, ніж балонна дилатація, так як знижується ризик перфорації органів і рецидиву стенозу.

Коли потрібно встановити стент в шлунок?

Стент заводиться в орган в складеному вигляді (вузький циліндр), а потім розкривається, усуваються симптоми стенозу за рахунок розблокування просвіту органів. Показання до процедури установки стента:

  • сдавливающая пухлина в стравоході;
  • повторний стеноз через новоутворення після променевої терапії або оперативного втручання;
  • здавлювання органу пухлиною, що знаходиться ззовні;
  • доброякісний стеноз;
  • аномальне з'єднання між стравоходом і трахеєю;
  • новоутворення, що призвело до стенозу товстої кишки.

Стентування стравоходу або шлунка істотно покращує якість життя за рахунок відновлення прохідності органів, за якими в організм надходить їжа, рідина і поживні речовини. Після оперативного втручання пацієнт зможе самостійно харчуватися і приймати лікарські препарати перорально.

Порядок проведення процедури стентування

Для забезпечення максимального комфорту стент в стравохід вставляють в умовах седації. Можна застосовувати і місцеву анестезію, але процес буде супроводжуватися неприємними відчуттями. Зазвичай вся операція займає від п'ятнадцяти хвилин до півгодини, але все залежить від характеру стенозу, його розташування і типу стента. Після пробудження людина отримує консультації з приводу подальшого способу життя, харчування та інших особливостей.

Чого слід очікувати після установки стента?

Потрібно бути готовим до того, що навіть після такої малоінвазивної процедури пацієнт може відчувати певний дискомфорт, а також:

  • відчуття наявності в стравоході чужорідного об'єкта;
  • легке підвищення температури тіла;
  • неприємні і болючі відчуття в місці установки стравохідного стента.

Якщо з'явилося відчуття нудоти і блювання, істотно підвищення температури і проблеми з диханням, то необхідно терміново звернутися до свого лікаря за додатковими консультаціями.

Встановити (видалити) розширювач і провести динамічне спостереження можуть працівники клініки ENDO Expert. Лікарі підберуть якісний нітінолових стент для стравоходу за доступною ціною і виконають процедуру максимально акуратно. Процедура не займе й півгодини, а все завдяки кваліфікованим фахівцям, передовим технологіям і тонким ендоскопів, що не травмуючим стравохід і не викликає дискомфорту навіть при проведенні втручання при місцевій анестезії.