Езофагогастроскопія представляє вузькоспеціалізоване обстеження, що дозволяє ретельно вивчити стан верхньої області ШКТ (шлунок, стравохід, дванадцятипала кишка). Процедура може проводитися як з метою діагностики, так і лікувальної. Для виконання завдання використовується спеціальний прилад ендоскоп. Гнучка трубка, оснащена камерою та іншими пристроями залежно від встановлених цілей, вводиться через порожнину рота.

За один раз маніпуляція дозволяє виконати такі завдання:

  • вивчити стан органів;
  • взяти тест на Хелікобактер Пілорі;
  • провести хромоскопію;
  • визначити рівень кислотності;
  • виявити та зупинити кровотечу;
  • взяти біопсію;
  • усунути новоутворення чи сторонні предмети.

Підготовка до ендоскопічного дослідження шлунка є важливим етапом. До процедури лікар збирає анамнез. Пацієнт повинен повідомити про хронічні захворювання, наявність алергії на медикаменти, наркоз, нещодавно перенесені втручання або лікування тракту медикаментами. Якщо буде виявлено, що слизова оболонка занадто сприйнятлива до подразників, то попередньо потрібно буде пройти відновлювальний курс. Також важливо повідомити лікаря про наявність кардіостимулятора, зубних протезів, погану згортання крові. Це дозволить зробити процедуру максимально безпечною.

Як готуватись до обстеження шлунка?

Спочатку слід отримати консультації у лікаря. Спираючись на дані про стан на даний момент, він допоможе підібрати дієту, яку потрібно дотримуватись до проходження обстеження. Загалом за 2 дні слід відмовитися від смаженого, солодкого, гострого, копченого, солоного. У цей період слід обмежити раціон відвареним чи паровим м'ясом, рибою, кашами. Хліб можна їсти лише підсушений. Також слід відмовитися від продуктів, що викликають бродіння, підвищене газоутворення, що містять велику кількість клітковини.

Підготовка пацієнта до ендоскопічного дослідження шлунка безпосередньо перед процедурою передбачає відмову від:

  • їжі;
  • прийому ліків (заздалегідь узгоджується з лікарем і при кровотечах попередньо проводиться промивання).

Їду слід припинити за 12 годин до маніпуляції. Тобто коли езофагогастроскопія призначена на ранок, вже з вечора не можна їсти. Якщо обстеження призначено на другу половину дня, можна поснідати до 6:00, але не щільно.

Пити можна негазовану воду. Прийом рідин краще припинити за 3:00 до маніпуляції.

Правильна підготовка до ендоскопічних досліджень також включає правильне настроювання. Якщо пацієнт схильний до паніки, нервує, переживає, то проблема цілком вирішується запровадженням седативних препаратів. Маніпуляція може проводитися під місцевим чи загальним наркозом, тому абсолютно безболісна. Ендоскоп не перекриває дихальні шляхи, тому не слід побоюватися, що в період обстеження виникнуть бронхоспазми. Процедура цілком безпечна, особливо якщо виконується досвідченим лікарем на хорошому обладнанні.

Endo Expert - якісне обстеження та лікування хвороб ШКТ

В Endo Expert працює найкращий профільний фахівець. Кабінет обладнаний високотехнологічним ендоскопом із відмінною роздільною здатністю, що дозволяє точно поставити діагноз та провести лікування.

Вся оплата проводиться офіційно до каси. Прайси можете подивитися на сайті або запитати консультантів, звернувшись будь-яким зручним способом. Клініка працює 7 днів на тиждень, тому у вас не виникне проблем із визначенням дати. Попередня консультація ендоскопіста проводиться безкоштовно. Можете поставити всі хвилюючі питання про підготовку та особливості проведення процедури.