Нормально функціонуючий кишечник - запорука загального здоров'я людини, т. К. Він відповідає за всмоктування поживних речовин, вітамінів і відведення відпрацьованих продуктів. За рахунок повноцінного обміну речовин забезпечується стабільна функціональність імунної системи. Здоров'я кишечника залежить від мікрофлори.

Багато захворювань шлунково-кишкового тракту пов'язані з її порушенням. Наприклад, кандидоз кишечника є патологією, викликаної поразкою грибкової флорою слизових. Виникає на тлі значного зниження імунних функцій. Симптоматика патології варіюється в залежності від ступеня ураження, форми захворювання. Сучасно здавши аналізи на кандидоз кишечника вдасться отримати високі результати від лікування.

Фактори, що підвищують ризик розвитку патології

Кандидоз в кишечнику не прогресує у здорової людини при нормальній функціональності імунної системи. Для цього потрібні певні чинники. У їх числі:

  • вікові особливості, що супроводжуються зниженням імунітету (вагітність, період новонародженості, похилий вік, сильне нервове потрясіння);
  • вроджені патології;
  • онкологія;
  • алергія і аутоімунні захворювання;
  • прийом кортикостероїдів.

Брак в раціоні білка, вітамінних комплексів, також веде до підвищення швидкості розмноження кандиди.

Симптоматика і клінічні форми кишкового кандидозу

Підставами здати аналіз на кандидоз кишечника є певні симптоми. Вони будуть відрізнятися відповідно до клінічної формою. Головною складністю є неможливість відразу диференціювати саме патологію.

Види захворювання і критерії, які є показаннями до аналізу на кандиду в кишечнику:

  • Інвазивна фокальна частіше супроводжує виразкові захворювання шлунково-кишкового тракту. На кандидоз кишечника аналізи в такому випадку здаються, якщо захворювання не піддаються традиційним методам лікування, протікають із затяжним характером. При цьому клініка повністю відповідає фонової патології, а друзи грибів виявляються виключно на дні виразок.
  • Інвазивна дифузна виявляється на важких стадіях стану пацієнтів, що супроводжуються наявністю крові в калових масах, підвищенням температури на тлі сильної інтоксикації. Також характерні системні ознаки мікозу. Форма може бути виявлена ​​випадково при здачі аналізів на виявлення інших відхилень в роботі організму. У такому випадку варто провести дослідження на наявність СНІД, цукрового діабету.
  • Неинвазивная характеризується масовим розмноженням гриба в просвіті кишечника. Клініка: помірна інтоксикація, розлади стільця метеоризм та ін. Найчастіше мають місце загострення алергії. Симптоматика схожа з синдромом подразненого кишечника.

Діагностика ускладнюється відсутністю специфічних ознак, характерних захворюванню. Далеко не всі проби показують точний результат, т. К. Псевдомицелий може не виявлятися. Необхідне відповідне комплексне обстеження, що передбачає аналіз крові на кандидоз кишечника поряд з іншими методиками.

Основні способи діагностики патології

Перед тим, як здати аналіз на кандидоз кишечника, зазвичай беруть загальний аналіз крові. У складних випадках він показує зниження лейкоцитів, лімфоцитів, еритроцитів. На цій підставі можуть бути призначені інші методи дослідження. Дозволяє визначити наявність грибка кандида в кишечнику аналіз відпрацьованих організмом продуктів на дисбактеріоз. Найчастіше виявляється поєднана флора, що включає даний вид грибів, кишкову паличку, стафілококи і ін. Даний метод дозволяє встановити точно вид збудника, його сприйнятливість до антимікотиками.

Паралельно призначається консультація фахівця-ендоскопіст. Він допоможе вибрати методику досліджень. Ендоскопічний аналіз на кандидоз в кишечнику ідентифікує зміни слизової. Для виставлення точного діагнозу проводять ендоскопічну біопсію. У клінічному центрі Endo Expert ви зможете отримати консультації, пройти обстеження і лікування. При своєчасній постановці діагнозу і призначення комплексної терапії, прогноз захворювання сприятливий.