Захворювання шлунково-кишкового тракту є одними з найпоширеніших як серед дорослого населення, так і дітей. За статистикою, від хвороб даних органів страждає в світі майже 30% людей. Правильна своєчасна діагностика має вирішальне значення, так як від точності діагностування залежить ефективність і якість лікування.

 

Методи обстеження шлунково-кишкового тракту досить різноманітні, і кожен з них спрямований на те, щоб зрозуміти індивідуальні особливості того чи іншого захворювання, оцінити наявність факторів, які можуть вплинути на прогноз і запобігти можливим ускладненням. Для точної діагностики використовуються як лабораторні, так і інструментальні методи дослідження шлунково-кишкового тракту. Серед лабораторних - загальний клінічний і біологічний аналіз крові, копрограма (аналіз калу). Серед інструментальних методів особливе місце займає ендоскопічне дослідження шлунково-кишкового тракту.

Виды эндоскопических методов исследования ЖКТ

На сьогоднішній день ендоскопічні дослідження органів шлунково-кишкового тракту визнані найбільш ефективними і результативними, що дають максимально корисні достовірні дані про захворювання. Їх застосування дозволяє визначити осередки запальних процесів, виявити передпухлинні або пухлинні зміни. Під час ендоскопії може бути одночасно проведена біопсія - паркан зразка тканини з певної ділянки для проведення гістологічного аналізу.

Основні ендоскопічні методи дослідження шлунково-кишкового тракту в діагностичним цетрі Endo Expert - це:

  • фіброгастроскоп - маніпуляція, яка дозволяє лікарю провести детальний огляд стравоходу, початкових відділів тонкого кишечника. Для цього використовується медичний ендоскоп з камерою, який вводиться через ротову порожнину. У зв'язку з тим, що дана процедура може викликати деякий дискомфорт у пацієнтів, в сучасних клініках активно використовують місцеву анестезію або ж пропонують проведення діагностики уві сні;
  • колоноскопія - маніпуляція, що дозволяє проводити дослідження за допомогою гнучкого ендоскопа, що вводиться пацієнтові через задній прохід. За допомогою сучасного обладнання лікар може проводити детальну діагностику, а технологія візуалізації дозволяє розглянути найдрібніші капіляри і інші структури слизової товстої і прямої кишки;
  • капсульна ендоскопія - доступний і безболісний метод діагностики тонкого кишечника, що складається з трьох відділів, загальна довжина яких може складати до 8 метрів. Сучасна відеокапсульная система дозволяє без проблем обстежити весь тонкий кишечник з великим збільшенням. За своїм зовнішнім виглядом капсула нагадує звичайну велику таблетку, але не дивлячись на малі розміри, має досить складну конструкцію: в ній знаходиться мініатюрна відеокамера, світлодіодне підсвічування, радіопередавач і батарейка. Дослідження проводиться наступним чином: пацієнт ковтає капсулу, яка потім природним чином просувається по травній системі, роблячи знімки. Фото автоматично записуються, а процес просування капсули контролюється лікарем за допомогою спеціального мобільного додатку.

Також використовується такий ендоскопічний метод дослідження шлунково-кишкового тракту, як pH-метрія - метод дослідження шлункової секреції з вимірюванням кислотності. Така діагностика відіграє велику роль при виборі протоколу лікування хронічного гастриту. 

Підготовка до ендоскопічного дослідження шлунково-кишкового тракту

Проведення будь-якого з видів ендоскопії вимагає певної підготовки, про яку розповідає пацієнтові лікар. Перш за все, потрібно врахувати, що такі дослідження проводяться натщесерце, щоб уникнути закидання їжі під час маніпуляцій в дихальні шляхи. Також наявність харчових залишків в шлунку або інших органах травної системи може ускладнювати огляд і постановку діагнозу. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше вечора діб, що передують проведенню маніпуляції. Перед процедурою також не можна їсти і пити. Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати, про це необхідно обов'язково повідомити фахівця, який проводить дослідження.