Процедура огляду внутрішньої поверхні товстого кишечника за допомогою ендоскопа називається колоноскопією. Колоноскопія - сучасний і точний метод діагностики, завдяки якому можна оцінити стан кишечника, виявити новоутворення, взяти матеріал на біопсію. Показаннями для проведення процедури є:

 • болю в області живота неясного походження;
 • підозра на утворення пухлин;
 • різке зниження гемоглобіну в крові;
 • симптоми кишкової непрохідності;
 • шлунково-кишкові кровотечі;
 • поліпоз кишечника.

Ендоскопічне дослідження може виконуватися під наркозом, якщо у пацієнта є спайки в кишечнику, низький больовий поріг, значний дискомфорт при проведенні процедури. Для зниження негативних відчуттів використовується:

 • застосування знеболюючих препаратів;
 • седація;
 • загальний наркоз.

Останній спосіб застосовується тільки в присутності лікаря-анестезіолога при повній відсутності протипоказань.

скільки коштує колоноскопія з наркозом?

Багатьох пацієнтів цікавить, скільки часу триває колоноскопія під наркозом і без наркозу, скільки коштує ця процедура. Застосування наркозу забезпечує відсутність дискомфорту при проведенні колоноскопії, адже пацієнт нічого не відчує. Тривалість безпосередньо самого дослідження буде однаковою, але при застосуванні наркозу пацієнту потрібен час для того, щоб прокинутися і прийти в себе, тому відразу після закінчення обстеження піти додому не вийде, якийсь час належить побути під наглядом лікаря. Вартість проведення колоноскопії із застосуванням наркозу також трохи вище, так як в неї входять вартість препарату і консультація анестезіолога.

Седация (медичний сон) не вимагає використання спеціальної апаратури, пацієнт просто засинає на 30 хвилин, яких цілком достатньо для проведення дослідження. Уточнити ціни на дослідження прямої кишки за допомогою ендоскопа з наркозом і без можна на сайті клініки endo.kiev.ua.

Що краще - КТ, МРТ кишечника або колоноскопія?

Що таке віртуальна колоноскопія кишечника і чим вона відрізняється від звичайної? Альтернативним способом проведення обстеження товстого кишечника є віртуальна колоноскопія, яка проводиться без введення ендоскопа з застосуванням сучасного апарату комп'ютерної томографії (КТ). Як і перед звичайною процедурою, перед КТ-дослідженням необхідно пройти певну підготовку, яка полягає в очищенні кишечника за допомогою спеціальних препаратів і прийомі контрастної речовини перед процедурою. Перевагами такого методу є:

 • відсутність хворобливих відчуттів під час проведення процедури;
 • висока інформативність обстеження;
 • можливість отримати пошарові анатомічні зображення;
 • меншу кількість протипоказань.

Віртуальна колоноскопія може виявити новоутворення, визначити його розміри і структуру. Але для проведення біопсії потрібно все ж проведення звичайної ендоскопічної процедури.

Де краще робити колоноскопію?

Точність діагностики, інформативність тієї чи іншої процедури залежать як від якості і можливостей обладнання, так і від досвіду і професіоналізму лікаря. Тому для проведення фіброколоноскопії краще вибрати добре оснащену сучасну клініку і фахівця, який має великий досвід роботи і знання.

Клініка ENDO Expert проводить дослідження за прийнятими у всьому світі правилами, використовуючи високотехнологічне обладнання. При проведенні діагностики ведеться відеозапис досліджень. Клініка працює сім днів на тиждень, що дуже важливо для зайнятих людей, яким важко виділити час на те, щоб зайнятися своїм здоров'ям.