Організм людини - складний механізм, в якому кожен орган, тканина, клітина відповідають за свої функції. Стабільність роботи в основному забезпечує кишечник. Він відповідає за формування нормального імунної відповіді на подразники.

У цьому органі відбувається метаболізм, всмоктування корисних речовин. також він забезпечує виведення з організму відпрацьованих продуктів, токсинів. У стабільності його роботи велику роль відіграє нормальний стан мікрофлори.

В організмі людини живе велика кількість різноманітних мікроорганізмів. Вони відповідають за нормальну життєдіяльність людини. Сукупність мікроорганізмів називається мікробіотою. У їх числі є екземпляри, що забезпечують тільки позитивний вплив, і ті, які при збільшенні своєї чисельності можуть викликати різні патології (умовно патогенні).

Саме, тому дуже важливий нормальний баланс всіх бактерій. Аналіз мікробіом кишечника дозволяє визначити склад мікрофлори.

Навіщо проводити аналіз мікробіоти?

Аналіз на мікробіоту кишечника не дає можливості визначити інфекційні захворювання, але відіграє важливу роль при постановці діагнозу лікарем, а також виборі лікарських препаратів або складанні правильного раціону харчування.

Здати аналіз на склад мікробіом кишечника доцільно для профілактики різних відхилень ШКТ, щоб краще розуміти чи є ризики їх появи в майбутньому або вони вже почали формуватися.

Аналіз мікробіоти кишечника визначає такі показники:

  • бактеріальний склад мікрофлори - кількість бактерій, їх баланс або дисбаланс;
  • рівень масляної кислоти - її виробляють певні бактерії, якщо речовини не вистачає, шлунок знаходиться під загрозою інфекційних захворювань;
  • кількість пробіотичних мікроорганізмів - відповідають за синтез вітамінів, їх недолік звільняє місце для розмноження патогенних бактерій;
  • споживання клітковини - для синтезу масляної кислоти, бактеріям необхідна клітковина, яку розщеплюють інші форми мікроорганізмів.

Відповідно до аналізу мікробіоти кишечника підбирається раціон, можливо лікарські препарати. Врівноваження балансу, якщо немає супутніх патологій, можна спеціальним харчуванням. Результати очевидні вже через 2 тижні.

В яких випадках може бути призначений аналіз мікробіоти<br />Мікробіота кишечника аналіз для визначення найрізноманітніших патологій. Його можуть призначити лікарі самої різної спеціалізації від гінекологів і хірургів до імунологів і алергологів. Аналіз мікробіом кишечника може знадобитися при:

  • дисбактеріозі, ряді відхилень з боку шлунково-кишкового тракту;
  • запальних інфекціях жіночої статевої системи;<br />урологічних відхиленнях;
  • безплідді, нездатності виношування плоду;</li>
  • захворюваннях дихальних шляхів, ЛОР-органів;<br />висипаннях на обличчі, спині, грудях.

При наявності результатів з'являється шанс виявлення дійсних причин патології.

Які аналізи здають, щоб визначити стан мікрофлори?

Найбільш поширена методика дослідження - бакпосев калу. Займає близько тижня. Дозволяє ідентифікувати 4 основні види бактерій. Крім типу мікроорганізмів, досліджуються їх властивості, стійкість до антибактеріальних складів, що дозволяє підібрати оптимальний антибіотик, якщо має місце патологічний поширення шкідливих бактерій.

Другий вид досліджень - аналіз крові на мікробіоту кишечника по Осипову. Більш точний. Дозволяє виявити понад 50 мікробних маркерів. До уваги беруться не окремі, а всі групи, що включають анаероби, грибки, віруси, пр. Результат являє собою список, виявлених мікроорганізмів, їх кількості, і норми присутності в кишечнику здорової людини.

У Endo Expert можна пройти повне обстеження кишечника, включаючи не тільки лабораторні аналізи, але і повний спектр дослідження, необхідних для точної постановки діагнозу. У центрі працюють фахівці високого рівня. Обстеження проводяться на кращому обладнанні, що забезпечує максимально точні результати.

Прийом ведеться 7 днів в тиждень, що дозволяє записатися до лікаря або на дослідження, без необхідності пропускати робочі дні.