Стабільність роботи людського організму багато в чому залежить від стану кишечника. Порушення мікрофлори, руйнування тканин слизових цього органу внаслідок впливу агресивних середовищ, веде до появи алергічних, аутоімунних захворювань, зниження імунітету, іншим відхилень в роботі різних систем.

На людському тілі і всередині його постійно є певна кількість бактерій, всіляких мікроорганізмів. Симбіоз мікроорганізмів з людським організмом забезпечує нормальну життєдіяльність. Вже при народженні дитина знаходить не тільки певний набір генів, але і бактерій, що передаються від матері.

Сукупність розглянутих бактерій є мікробіотою кишечника. Підвищення кількості одних з видів мікроорганізмів відбувається за певних факторах. Призводить до розвитку захворювань різного характеру, погіршення роботи кишечника, порушення мікрофлори, руйнування клітинних шарів.

На мікробіом кишечника здати аналіз має сенс, щоб розуміти які саме бактерії, в якій кількості населяють орган. 

Що допомагає визначити аналіз мікробіоти?

Мікробіота кишечника аналіз для визначення балансу або дисбалансу мікрофлори. З його допомогою не вийде виявити інфекційні хвороби, але з'явиться шанс отримати відповіді на питання про причинно-наслідкові зв'язки.

В організмі людини є виключно корисні бактерії, і потенційно небезпечні. Останні починають активно збільшуватися в кількості за певних факторах. В результаті зменшується число корисних бактерій, з'являються різноманітні відхилення в роботі людського організму.

Аналіз на мікробіоту кишечника дозволяє виявити проблеми в самих різних областях організму. Наприклад, бактерії, що синтезують ГАМК. Вони є природним антидепресантом. У симбіозі з ними співіснують бактерії KLE1738, яким ГАМК потрібен для продовження життєвого циклу. Поки кількість мікроорганізмів врівноважено у людини нормальне самопочуття, а в момент перевищення кількості KLE1738 знижується число ГАМК, що веде до різних відхилень з боку нервової системи.

Лактобактерії забезпечують нормальну мікрофлору кишечника, необхідні для формування стабільного відповіді імунної системи на подразники, розщеплення холестерину, попутного зниження його рівня в крові, профілактики атеросклерозу, інших відхилень, пов'язаних з серцево-судинною системою. Якщо на мікробіом кишечника аналіз показує зниження чисельності лактобактерій необхідно заселити ними кишечник, для чого підбирається спеціальна дієта і препарати. Наявність лактобактерій також важливо для забезпечення нормальної мікрофлори статевих органів, захисту від кандидозу.

Коли доцільно проводити аналізи?

Аналіз мікробіоти кишечника призначають різні вузькопрофільні фахівці.

Мікробіоти кишечника аналіз доцільний в таких випадках:

  • безпліддя у жінок, що супроводжується частими викиднями, нездатністю зачати і іншими патологіями;
  • інфекційних хворобах статевої системи;
  • наявності висипань різного характеру на будь-яких ділянках тіла;
  • інфекціях вуха, горла, носа, легенів;
  • неврологічних відхилень;
  • алергії;
  • нестабільності роботи шлунково-кишкового тракту, зокрема, дисбактеріозах, діареї неясного походження, підвищеної кислотності, запорах, пр.

Аналіз мікробіом кишечника дає можливість призначити правильне лікування.

Види аналізів

Існує два види досліджень:

  • бакпосев калу;
  • аналіз крові на мікробіоту кишечника по Осипову.

Перший варіант дозволяє ідентифікувати 4 основних види бактерій, їх властивості, стійкість до певних видів препаратів, на підставі чого вибирається кошти для зниження чисельності небезпечних мікроорганізмів, підвищення кількості корисних бактерій.

Аналіз крові на мікробіоту кишечника визначає 50 маркерів. Є більш інформативним.

У центрі Endo Expert можна здати аналіз на мікробіом кишечника, отримати консультації та лікування. Дослідження проводяться на хорошому обладнанні, фахівцями з великим досвідом роботи.