Коліт - це патологічне захворювання, яке має різні причини. Здебільшого вони спричинені інфекцією (бактеріальне зараження або вплив токсинів на організм) чи аутоімунними факторами. Однак бувають випадки, коли джерело цієї недуги невідоме. Хоча коліт поділяється на кілька захворювань із різним походженням, його симптоми схожі. Усі запальні захворювання проявляються діареєю та гострим болем у животі.

Коліт - причини

Запалення, що виникає, - це захисна реакція організму. Які причини коліту? Насамперед, це травми, інфекції, токсини та подразнення. Тому дуже часто нездужання спричиняють бактерії (ботулізм), мікроорганізми (дріжджі, ротавірус) і токсини в їжі (пестициди). Коліт також може бути наслідком приймання ліків. Іноді вона також має аутоімунну основу або є результатом судинних захворювань. Важливу роль відіграє і неправильне харчування, яке значно підвищує ризик розвитку захворювання.

Види коліту

Коліт не є однорідним захворюванням. Він поділяється на кілька видів захворювань. Найпоширенішими є:

виразковий коліт,

Хвороба Крона,

мікроскопічний коліт,

ішемічний коліт,

інфекційний коліт.

Виразковий коліт

Виразковий коліт - це неспецифічне запальне захворювання кишківника. Здебільшого він вражає слизову та підслизову оболонку товстої кишки. Його причина невідома, хоча припускають наявність генетичних, інфекційних або аутоімунних чинників. Зазвичай це захворювання є хронічним, тому трапляються ремісії запалення. Цей тип коліту також може супроводжуватися ускладненнями. Серед найважливіших: неоплазія, запальний поліпоз і гостре розтягнення товстої кишки.

 

Симптоми включають: діарею (часто з кров'ю), втрату ваги, слабкість, а також лихоманку і зневоднення.

Хвороба Крона

Хвороба Крона - це неспецифічний варіант захворювання. Запалення часто має точковий характер і виникає в будь-якій частині кишківника. Воно може поширитися на глибокі шари стінок кишківника, тому вчасне лікування надзвичайно важливе. Це впливає на здатність засвоювати їжу та виводити продукти обміну речовин.

Симптоми включають лихоманку, втрату ваги, слабкість, діарею, анемію та біль у животі.

Мікроскопічний коліт

За мікроскопічного коліту ураження видно тільки під мікроскопом.

Симптоми включають здуття живота, біль у животі, діарею і втрату ваги.

Ішемічний коліт

Ішемічний коліт проявляється зниженням кровотоку по кровоносних судинах, розташованих у товстій кишці. Зазвичай це захворювання спричиняється атеросклерозом.

Симптоми включають сильний біль у животі, лихоманку і кровотечу.

Інфекційний коліт

Інфекційний коліт викликається мікроорганізмами, бактеріями та паразитами. Вони потрапляють в організм через травний тракт.

Симптоми включають: діарею, біль у животі, лихоманку і зневоднення.

Коліт - симптоми

Різні причини захворювань товстої кишки викликають різні симптоми. Однак можна перелічити скарги, які зустрічаються у всіх типах. До них належать:диарея,

  • боли в животе,
  • потеря веса,
  • недомогание.

Іноді також спостерігається лихоманка і, дещо рідше, кровотеча з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту. Ці симптоми часто призводять до зневоднення та анемії.

Коліт - лікування

Залишається відкритим питання: коліт, як його лікувати? Першим кроком завжди має бути проведення діагностичних заходів. У нашій приватній клініці буде проведено ретельну історію хвороби, а потім, за потреби, колоноскопію з узяттям проб слизової оболонки та рентгенологічне дослідження кишківника.

Першим етапом лікування є введення суворої дієти (несолодкі напої та сухарики). Гідратація організму особливо важлива в разі інфекційного коліту. Також необхідно забезпечити організм необхідними мінералами та вітамінами. Якщо коліт не минає, вводиться медикаментозне лікування і навіть проводиться хірургічне втручання. Гастролог призначить ліки від коліту.

Профілактика

Дієта при коліті надзвичайно важлива. Тому варто подбати про своє здоров'я ще до появи перших симптомів. Профілактика має включати обмеження куріння та вживання алкоголю. Також варто подбати про правильний рівень холестерину, бо це захистить вас від атеросклерозу, який є однією з причин коліту.

І не забувайте, що регулярні огляди можуть захистити вас від серйозних захворювань. Терапевт допоможе вам подбати про своє хороше здоров'я.