Кишечник є орган, що складається з двох відділів (товстий і тонкий кишечник), що відповідає за переробку їжі, всмоктування корисних речовин в кров, відведення вже обробленої їжі. Багато захворювань пов'язані саме з адекватною роботою цього органу.

Кишечник постійно піддається атаці агресивного середовища. Справність його роботи базується на забезпеченні оптимальної мікрофлори і цілісності тканин. Орган є напівпроникну бар'єром, що забезпечує доступ корисних речовин всередину і захист від небезпечні, в повному обсязі розщеплених частинок. Все це забезпечується за рахунок наявності ентероцитів, клітин, зібраних в шар на стінках тканини. Пошкодження даного шару веде до підвищення проникності кишечника або синдрому дірявого кишечника. Клітини ентероцитів з'єднані між собою Zonula occludens. Вони закривають просвіти міжклітинної простору, що забезпечує захист слизової. При пошкодженні бар'єру підвищується проникність кишечника, пошкоджуються слизові тканини.

Патологія небезпечна появою хронічного запалення, розвитку аутоімунних захворювань та ін. Відхилень в роботі систем органів. Для визначення синдрому дірявого кишечника проводиться спеціальний аналіз.

Симптоматика, яка вказує на необхідність проведення аналізів

Складність визначення патології полягає в тому, що на початкових стадіях воно практично ніяк себе не проявляє. У міру розвитку синдрому будуть проявлятися загальні ознаки з боку різних систем:

 • підвищена стомлюваність;
 • різні запалення на шкірі у вигляді висипки, прищів, вугрів, пр. Це провокують токсини, які не виводяться природним чином. А надходять назад в кров;
 • здуття, розлад шлунку, метеоризм;
 • ознаки гіповітамінозу;
 • харчова алергія;
 • часті застуди.

Найбільш яскраво проявляються різноманітні розлад з боку шлунково-кишкового тракту. За рахунок пошкодження ентероцитів, на їх місці утворюється пролом. На ряду з цим виробляється менше ферментів, гормонів, необхідних для повноцінного розщеплення. Через пролом в організм надходять неперетравлені частинки, токсини. На іншій стороні від ентероцітового шару знаходяться імунні клітини, які сприймають надійшли частки, як патогени, і починають активно їх знищувати. Найчастіше це проявляється діареєю через нетривалий час після прийому їжі.

Причини появи патології

Серед основних факторів, що провокують розвиток підвищеної проникності кишечника:

 • інфекційні захворювання;
 • певні лікарські засоби (найчастіше антибіотики);
 • дисбактеріоз;
 • підвищення зонуліна;
 • неправильне харчування;
 • робота на шкідливих виробництвах, де токсини можуть проникати з навколишнього середовища;
 • стрес.

На першому етапі на синдром дірявого кишечника аналіз можна провести в домашніх умовах. Він не дає 100% гарантію точності, однак вкаже на необхідність більш детального обстеження. Для цього вранці натщесерце випивають 2 ст. л. соку буряка. Якщо після цього сеча набуває рожевого відтінку, існує дуже велика ймовірність підвищеної проникності кишечника.

Основні методи діагностики

Головний метод дослідження здача калу на зонулін. При наявності даної патології, підвищення зонуліна буде проглядатися в калі, а також сироватці крові.

Стандартно, щоб визначити дірявий кишечник аналізи калу здають після певної підготовки. За 72 години рекомендовано припинити прийом ліків, які можуть вплинути на аналіз, проносних, клізм.

Високу ефективність показує аналіз на дірявий кишечник на тлі прийому маннитола / лактулози. Це цукру нешкідливі для людини, що виводяться з сечею через 6 годин. Пацієнту дають по 5 г обох речовин. Через кишкову стінку маннитол, у здорової людини, всмоктується активніше. Відповідно в сечі його зміст повинен бути вище. Нормальне співвідношення для лактулози 0,03. Підвищення показника вказує на наявність патології, т. К. Через просвіти в стінках кишечника лактулоза проникла в кров і сечу.

В центрі Endo Expert ви можете пройти повне обстеження на патології кишечника, і отримати лікування. За довідкою звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті.