Перевірка кишечника через задній прохід є однією з найбільш інформативних процедур, що дозволяють виявити різні патології, провести ряд лікувальних маніпуляцій. Обстеження кишечника через задній прохід може проводитися декількома методами. Будь-яка з процедур здійснюється після попередньої підготовки. Основна мета підготовчих маніпуляцій - очистити просвіт прямої кишки від вмісту.

Особливості досліджень прямого кишечника

Як називається обстеження кишечника через задній прохід? - Ендоскопія заднього проходу, яка в свою чергу ділиться на кілька підвидів:

  • колоноскопія;
  • ректороманоскопия.

Дослідження кишечника через задній прохід за допомогою ендоскопа дозволяє візуалізувати внутрішню порожнину органу. Ендоскоп являє собою гнучке пристосування з камерою, ілюмінацією. У випадках необхідності взяття матеріалів для біопсії оснащується додатково голкою.

Колоноскопія дозволяє провести огляд кишечника через задній прохід. За допомогою маніпуляції вдається повноцінно дослідити всю пряму і товсту кишку. Процедура обстеження кишечника буває діагностичної та лікувальної. У першому варіанті колоноскопія дозволяє провести дослідження товстого кишечника, виявивши або виключивши захворювання по типу коліту, НВК, хвороба Крона, ранні стадії раку, зробити паркан біопсії, хромоскопія. Лікувальна колоноскопія проводиться з метою видалення поліпів, сторонніх тіл.

Ректороманоскопія дає можливість проводити обстеження кишечника на протяжність 30 см. Маніпуляція ефективно дозволяє виявити парапроктит, онкологію простати, хронічний геморой, пухлини в товстій кишці.

Пацієнтам з різними захворюваннями може бути призначена чистка кишечника через задній прохід - гідроколонотерапія. Процедура є різновидом клізми, але проводиться в умовах стаціонару, з використанням спеціального приладу, а також великої кількості води (20-60 л). Маніпуляція призначається при ожирінні, підготовці до процедури обстеження кишечника, алергіях, шкірних захворюваннях, інтоксикації, геморої, булімії, підготовці до вагітності, мігрені, посиленому газоутворення, пр.

Як проводять колоноскопію і ректороманоскопию?

Перед тим, як проводиться обстеження кишечника, пацієнтам слід пройти підготовку, що включає:

  • дієту;
  • чистку кишечника.

Обмеження в їжі потрібно дотримуватися 48 годин. У цей період можна їсти пісну рибу, м'ясо, галетное печиво, кисломолочні продукти. Чистка проводиться клізмою або проносних медикаментів, в окремих випадках показана гідроколонотерапія.

Багатьох пацієнтів цікавить, як проводять обстеження кишечника. При колоноскопії пацієнт лежить на лівому боці в позі ембріона. Для забезпечення комфорту, вводиться місцева анестезія. Потім в анус вводиться прилад. Дослідження триває 30-60 хвилин.

Перевірка кишечника через задній прохід за допомогою ректороманоскопії займає 10-15 хвилин. В даному випадку пацієнт займає в колінно-ліктьову позу. Інструмент обробляється спеціальним складом, щоб уникнути пошкодження слизових, і вводиться в анальний отвір.

Огляд заднього проходу у жінок і чоловіків проводиться аналогічними методами. Протипоказані вищеописані маніпуляції при вагітності, серйозних психічних розладах, запаленнях в досліджуваних областях, поганий згортання, важкий виразковий коліт, перфорації кишечника.

Переваги лікування в діагностичному центрі ENDO Expert

В такому делікатному питанні, як огляд заднього проходу, потрібно довіряти тільки професіоналам. В діагностичному центрі ENDO Expert є можливість провести ендоскопію у досвідчених фахівців на кращому обладнанні. В індивідуальному порядку, виходячи з особливостей пацієнта, стану, підбирається підходяща процедура. Потім призначається лікування.

На ректороманоскопию кишечника ціна вказана в прайсах на сайті центру. Там же є вартість колоноскопії. Прийом ведеться 7 днів на тиждень, а клініка знаходиться в зручній точці Києва з гарною транспортною розв'язкою.