Для проведення обстеження товстого кишечника і тонкої кишки може бути проведена колоноскопія, що дозволяє визначити стан органів шлунково-кишкового тракту. Для проведення процедури використовують колоноскоп - гнучку трубку з оптичним волокном, за допомогою якого лікар може визначити реальний стан слизових. Використовую колоноскоп, лікар також може провести біопсію.

Коли необхідна процедура?

Колоноскопія кишечника призначають для того щоб:

 • провести діагностику;
 • встановити місце і причини викликали кишкова кровотеча;
 • визначити передопераційного стану кишечника;

Також в органах можуть з'явитися доброякісні новоутворення, що підлягають видаленню. І для того щоб їх виявити, визначити місце розташування також використовується ця процедура.

Крім того, процедуру призначають при наявності:

 • болів і спазмів у животі;
 • хронічного розлади стільця або запорів;
 • тяжкості, здутті живота;
 • метеоризмі;
 • після прийому їжі виникає нудота або відрижка;
 • зниження апетиту.

при появі таких симптомів лікар може виписати направлення на колоноскопію.

Які захворювання можна діагностувати при застосуванні цього методу?

при допомоги колоноскопії лікар може виявити:

 • коліт;
 • поліпи в товстій кишці;
 • хвороби Крона і Гіршпрунга;
 • пухлини .

Цей метод ефективний і при діагностиці інших хвороб.

Особливості проведення процедури

Колоноскопію товстого кишечника проводять через анус. Під час неї найчастіше виникають неприємні відчуття і болі. Щоб звести їх появу до мінімуму, лікар все робить акуратно.

Пацієнт повинен зняти штани, спідницю, нижню білизну і лягти на лівий бік. Коліна повинні бути підтягнуті до грудей. Колоноскоп вводять в анус і поступово просувають по кишечнику. За часом проведення дослідження займе в середньому від 20 хв до однієї години. Більший час буде потрібно для проведення додаткових маніпуляцій.

Чи можна виключити неприємні відчуття під час процедури?

Як можна безболісно перевірити кишечник? Спеціаліст клініки ENDO expert можуть провести обстеження кишечника під наркозом. Так людина не буде відчувати дискомфорт. Для цього методу застосовуються сертифіковані сучасні препарати. Перед проведення процедури пацієнта обов'язково огляне анестезіолог.

Пацієнта занурять в сон відразу ж після введення ліків, а після виведення він прокинеться практично відразу ж. Уже через чверть години організм повністю відновиться. При цьому за кермо слід сідати не раніше ніж через пару годин після завершення обстеження.

Підготовка до дослідження

Це важливий момент. Вона включає в себе такі етапи:

 1. Дієта за 3 дні до колоноскопії. Слід виключити свіжі ягоди фрукти, страви з круп, капусти, бобових. Чорний хліб, сухофрукти також заборонені. Ягоди, горіхи, молочні продукти високої жирності заборонені, як і риба, м'ясо жирних сортів. Вживання копченостями, солінь також неприпустимо. Алкоголь, газовані напої, квас, солодощі неприпустимі.
 2. Дотримання правильного раціону. Дозволено вживати відварні страви з нежирних сортів м'яса, макарони з вищих сортів. Можна їсти фрикадельки, котлети. Риба нежирних сортів дозволена, яйця теж. Можна з'їсти трохи картоплі, нежирних молочних продуктів.
 3. Прийом медикаментів. Необхідний для тих, хто страждає запорами. До підготовки до колоноскопії товстого кишечника важливо приймати сольові проносні препарати.
 4. Повна голодування заборонена.

Колоноскопія - обстеження кишечника, необхідне в деяких ситуаціях. Записатися до нашого фахівця можна, зателефонувавши на гарячу лінію. Також йому можна буде задати всі питання, що цікавлять. Про те, скільки коштує колоноскопія кишечника, слід запитати у фахівців клініки.