Біопсія передбачає взяття шматочка матеріалу із структури чи органу. Мета маніпуляції – отримати зразок для мікроскопічного дослідження. Процедура дозволяє виявити:

 • порушення різноманітних на клітинному рівні;
 • запалення;
 • інфекції;
 • малігнізацію;
 • бактерії Helicobacter pylori.

Точні дані дозволяють не просто виставити діагноз, а й підібрати правильне лікування. Ендоскопічна біопсія є найбільш раціональним способом взяття матеріалу для досліджень. За допомогою спеціального приладу із гнучкою трубкою камерами, оснащеною голкою, вдається провести процедуру максимально ефективно. Також перевагою цього заходу є можливість одночасно провести обстеження необхідного органу. Ендоскоп вводиться через природні отвори: порожнину рота або задній прохід. Все залежить від того, яку ділянку шлунково-кишкового тракту необхідно дослідити, а також ймовірного діагнозу.

Показання до проведення біопсії

Процедура показана у таких випадках:

 • наявність новоутворень - маніпуляція дозволяє виявити злоякісною чи доброякісною є пухлина;
 • підозра на переродження виразки, кишкову метаплазію;
 • диспепсія та невмотивоване зниження маси тіла;
 • поліпи;
 • перевірка стану органів після оперативних втручань, пов'язаних із видаленням онкологічних новоутворень;
 • гастрити з млявою течією, терапії, що погано піддаються.

Що стосується протипоказань, то існує низка абсолютних та відносних. Так біопсія стравоходу неможлива при звуженні його просвіту через рубцювання. Абсолютними протипоказаннями є також гострі напади астми, інсульти, інфаркти, які потребують термінової медичної допомоги, аневризму аорти.

Підготовка до процедури

Біопсія шлунка за допомогою ендоскопії або інших відділів шлунково-кишкового тракту передбачає певні підготовчі заходи. Насамперед потрібна консультація лікаря. Обов'язково проводиться ретельний збір даних пацієнта. Враховується наявність серйозних хронічних захворювань, реакцію препарати. На цьому етапі підбираються медикаменти, які будуть використані під час проведення процедури.

Якщо пацієнти сильно нервують, то попередньо призначаються седативні препарати плюс вони можуть вводитися перед взяттям аналізу. Також підбирається наркоз. Маніпуляція може бути проведена як під місцевим, так і загальним наркозом. У кожному випадку все індивідуальне.

За тиждень до біопсії варто почати дотримуватися суворої дієти, виключивши жирну, солону їжу, продукти, що викликають підвищену газоутворення. За 6-12 годин до маніпуляції потрібно припинити їжу взагалі. Пити можна лише негазовану чисту воду. У деяких ситуаціях перед ендоскопією може бути призначене промивання шлунка.

Endo Expert - ваш помічник у лікуванні захворювань ШКТ

Точність та безпека біопсії при ендоскопічному дослідженні багато в чому залежить від професіоналізму лікаря та обладнання. Endo Expert може запропонувати і те, й інше. Ми працюємо 7 днів на тиждень. Записуйтесь на прийом у зручний час. Попередньо отримувати безкоштовні консультації ендоскопіста.

Ми використовуємо найкраще обладнання. Ретельно дотримуємося стерильності та застосовуємо одноразові розхідники. Проводимо широкий перелік процедур, що дозволяють діагностувати захворювання та успішно лікувати їх. Співпрацюємо зі страховими компаніями. Усі подробиці щодо вартості послуг можете дізнатися на сайті або у консультантів.