Дванадцятипала кишка відноситься до верхнього відділу ШКТ. Забезпечує поступ, що надходить зі шлунка їжі, перетравленої до стану кашки. Бере участь у виробленні ферментів, необхідні подальшого розщеплення поживних речовин.

Дисфункції в роботі дванадцятипалої кишки потребують серйозного підходу до діагностики та лікування. Виявляються за допомогою інструментального обстеження. Найбільш інформативна методика – ендоскопія до дванадцятипалої кишки. Проводиться за допомогою ендоскопу. Прилад дозволяє не просто оцінити стан органу, а й за необхідності провести взяття матеріалу для проведення біопсії, виконати лікування, наприклад видалити поліпи.

Паралельно дослідженню дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа можна провести огляд стравоходу, шлунка. Прилад оснащений гнучкою трубкою, що виводиться через порожнину рота пацієнта. На трубці знаходиться камера, що забезпечує отримання картини повної. Якщо планується взяття біопсії, то ендоскоп оснащується голкою.

Показання до проведення обстеження

Ендоскопічне дослідження дванадцятипалої кишки, у тому числі з біопсією проводиться при:

 

виразкової хвороби;

дуоденіть;

поліпах;

целіакії;

хвороби Крона;

доброякісних та злоякісних пухлинах;

анемії неясного походження;

порушення травлення, що супроводжуються нудотою, блюванням, печією;

наявності не розщеплених шматків їжі у калі;

змінах випорожнень (діарея, запор).

Як підготуватись до процедури?

На першому місці під час підготовки стоїть консультація лікаря. Важливо повідомити лікаря всі подробиці, пов'язані з індивідуальними особливостями здоров'я.

Наступний етап – дотримання дієти. Важливо відмовитися від продуктів, що провокують здуття, газоутворення, бродіння, тощо. Залежно від захворювання та особливостей стану пацієнта можуть бути призначені препарати для стимуляції відходження калу, а перед процедурою промивання.

За 6-12 годин до маніпуляції не можна їсти. Також до ендоскопії слід відмовитись від прийому будь-яких препаратів. Це узгоджується із лікарем. Якщо в день процедури дуже важливо прийняти певні медикаменти, можна взяти їх із собою, щоб випити після.

Endo Expert на варті вашого здоров'я

Дослідження дванадцятипалої кишки процедура безпечна, але неприємна. У центрі Endo Expert ми намагаємось забезпечити максимальний комфорт пацієнтів під час проведення обстежень. Процедура може проводитись під місцевим чи загальним наркозом.

Успіх обстеження гарантований, якщо його проводить досвідчений лікар, є хороше обладнання та дотримані санітарні норми. Все це може надати Endo Expert.

Переживаєте, що не зможете відпроситися з роботи у будні, записуйтесь на суботу-неділю — ми працюємо цілий тиждень. Попередньо можете проконсультуватись з ендоскопістом. Ціни послуг є у прайсах на сайті. А якщо потрібні відповіді на певні питання, обов'язково звертайтеся зручним каналом зв'язку — завжди з радістю проконсультуємо.

Не бійтеся ставити запитання і проходити обстеження. Ендоскопія верхніх відділів шлунково-кишкового тракту показана не лише за певних відхилень у його роботі. Це важлива діагностично-профілактична процедура для людей віком від 40 років. Особливо тих, у кого в анамнезі є спадкова схильність до онкології. Пам'ятайте, що будь-яку хворобу простіше запобігти чи вилікувати на початковій стадії.