Поліпи - вогнищеві розростання клітин, що утворюються на стінках кишечника. Вони можуть мати різну морфологічну структуру і бути:

  • гиперпластическими - освіту нагадує злегка піднімається над слизовою вузлик, що не перевищує в розмірі трьох-п'яти міліметрів, гіперпластичні поліпи рідко перероджуються в злоякісні;
  • ворсинчатими - такі новооборазованія мають багато каппіляров, що може призводити до кровотеч і виділенням слизу;
  • аденоматозними - цей вид поліпів найбільш небезпечний і має найбільше шансів стати злоякісним, зовні він нагадує грибоподібні розростання, які зазвичай не кровоточать, що ускладнює їх своєчасне виявлення.

Чому поліпи з'являються в кишечнику, від чого вони ростуть, що провокує їх утворення?

Точну причину появи поліпів у кишечнику навряд чи можна визначити, але після тривалих досліджень лікарі дійшли висновку про наявність ряду факторів, що впливають на утворення поліпів. Серед них можна виділити:

  • спадковість;
  • інфекційно-запальні захворювання органів травлення;
  • малорухливий спосіб життя;
  • неправильне харчування з великою кількістю жирної і смаженої їжі, фастфуда;
  • низький вміст клітковини в раціоні;
  • зловживання алкоголем;
  • хронічні запори.

Як же дізнатися, чи є поліпи в кишечнику, які симптоми можуть про це свідчити? Як перевірити кишечник на наявність поліпів?

Іноді наявність поліпів ніяк не проявляє себе, а іноді спостерігаються такі симптоми, як болі в животі, кров в стільці або ректальні кровотечі. Для виявлення захворювання необхідно пройти обстеження, найчастіше для виявлення поліпів в товстій кишці призначають колоноскопію або КТ. Багато пацієнтів запитують, що робити якщо при обстеженні виявлено поліп в кишечнику, як його лікувати? Чи потрібно видаляти поліпи в кишечнику і як їх видаляють?

Найчастіше для лікування вдаються до операції, в процесі якої поліпи видаляються. Консервативне лікування використовується перед оперативним втручанням для зменшення розмірів утворень або у випадках, коли їх занадто багато і вражена практично вся слизова. З огляду на схильність багатьох видів поліпів перероджуватися в злоякісні, не варто відкладати лікування "на потім", краще відразу пройти процедуру Поліпектомія, що знижує ризик розвитку патологій. Видаляються поліпи за допомогою ендоскопа з подальшим дослідженням біологічного матеріалу. Якщо виявиться, що поліп злоякісний, вдаються до хіміотерапії.

Які продукти заборонені при поліпах кишечника що можна їсти після їх видалення? Після проведення поліпектомія особливої ​​дієти не потрібно, вже на другий день після операції можна починати приймати їжу, уникаючи міцного чаю і кави, газованих напоїв, алкоголю, жирної і смаженої їжі, а також страв, які викликають роздратування і здуття кишечника. У перші дні їжа повинна бути рідкою і м'якою, а її кількість - невеликим. Для профілактики появи подібних новоутворень варто переглянути раціон харчування і збільшити в ньому кількість клітковини, вітамінів і антиоксидантів, що містяться в овочах і фруктах.

Своєчасна діагностика - успіх лікування

Виходячи з того, що поліпоз кишечника не завжди має симптоми, особливо, коли освіти невеликого розміру, людям, які перебувають у групі ризику, слід хоча б раз на два роки робити колоноскопію. Перш за все, це стосується тих, кому вже більше 50 років, у близьких родичів був рак товстої кишки, є зайва вага, раніше були діагностовані поліпи.

Провести обстеження за допомогою сучасного обладнання можна в клініці ENDO Expert (Україна, Київ), дізнатися, скільки коштує діагностика і видалення поліпа в кишечнику, можна на сайті клініки або по телефону. Ми працюємо без вихідних. Не відкладайте "на потім" турботу про своє здоров'я!