Колоноскопія кишечника показує стан внутрішньої частини товстої кишки та останньої частини тонкої кишки (клубової кишки). Таке обстеження проводиться за допомогою інструмента колоноскопом. Він складається з довгої тонкої трубки, в якій є камера та власне світло. Мета колоноскопії - виявити можливі аномалії стінок товстої, прямої або клубової кишки, спричинені захворюваннями.

Як робиться колоноскопія?

Колоноскопія, що показує стан кишечника, може викликати неприємні або болючі відчуття. Для полегшення зазвичай вводять анальгетики, які зазвичай гарантують відсутність болю під час обстеження, яке триває від 30 до 60 хвилин. Колоноскопія проводиться так:

  • Пацієнту слід лягти на бік, на бік, зігнувши коліна до грудей.
  • Фахівець вводить колоноскоп через задній прохід і повільно переміщає його через товсту кишку та початок тонкої кишки.
  • Після обстеження лікар повільно витягує колоноскоп - поки пристрій перебувати всередині, можна продовжувати спостереження за стінками товстої кишки.

Іноді пристрій не може досягти здухвинної кишки, тому зазвичай потрібні додаткові випробування, щоб переконатися в хорошому стані органу. Повітря втягується через трубку, щоб розсунути стінки товстої кишки, щоб лікар міг бачити її докладніше.

Також, колоноскоп може бути каналом для вставки пінцету та іншого приладдя. Тому цей пристрій використовується не тільки для візуального огляду, але і для видалення зразків тканин, що може показати колоноскопія. Це також може використовуватися для обстеження, лікування травм та видалення поліпів. При необхідності буде зроблено фотографію внутрішньої частини кишечника, щоб можна було розглянути його уважніше.

Рекомендації після процедури

Після обстеження зазвичай пацієнт відчуває розлад шлунка та гази – симптоми, які мають зникнути через добу. Людині, якій належить пройти колоноскопію, рекомендується провести деякий час у клініці. Оскільки введені анальгетики зазвичай викликають запаморочення та сонливість. Також це слід враховувати тим, хто збирається водити машину. У перші години після обстеження слід пити багато рідини та уникати вживання алкоголю.

Як підготуватись до колоноскопії?

Перед тим, як дізнатися, що може показати колоноскопія, важливо ознайомитися з інструкцією щодо підготовки даної процедури.

Пацієнту, який має пройти колоноскопію, необхідно слідувати ряду інструкцій як підготовка, метою якої є очищення та спорожнення кишечника. Якщо людина погано підготувався до дослідження, то колоноскопія, що показує стан кишечника, не може бути проведена повною мірою. Можливо, будуть перешкоди (кал, рідини), які ускладнюють перегляд ураження, яке може залишитися непоміченим та спричинити ускладнення, якщо його не виявити та не лікувати. Фахівець оголошує перед колоноскопією, для чого потрібно використовувати клізми та проносні засоби. Також пацієнт не зможе їсти тверду їжу протягом трьох днів до обстеження. Питна вода та прозорі рідини, такі як чай, проціджені фруктові соки, желатин або знежирений бульйон, також необхідні для очищення кишечника.

Що може виявити колоноскопія?

Обстеження цього типу зазвичай проводиться у разі, якщо з'являється ряд симптомів, які можуть свідчити про наявність патології чи стану. Колоноскопію зазвичай проводять у разі:

  • Наявність поліпів, які раніше помічені при рентгенологічному дослідженні або ректороманоскопії.
  • Анемія, якщо немає інших причин, здатних її викликати.
  • Біль в животі.
  • Зміни дефекації.
  • Ненормальна втрата ваги.
  • Наявність крові у стільці.

Також при спостереженні за раніше діагностованим захворюванням або станом, таким як рак товстої кишки, виразковий коліт або хвороба Крона. Таке обстеження допоможе заздалегідь визначити захворювання та усунути їх на ранній стадії. Тому не варто відкладати з відвідуванням гастроентеролога. Звернутися до фахівців можна у нашій клініці ENDO Expert. Професіонали проведуть всі необхідні аналізи та обстеження для того, щоб визначити причини та усунути їх.